19:42

0

Luka Milivojević jedan od trgičara londonskog derbija

Tan2022-1-1_194731962_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Srpski vezista Luka Milivojević neće po lepom pamtiti početak 2022! Već u prvom danu nove godine, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Olimpijakosa bio je jedan od tragičara u porazu Kristala Palasa od Vest Hema – 3:2.

Prvo poluvreme malog londonskog derbija u potpunosti je pripalo „čekićarima“. Gosti su blickrigom, u 22. i 25. minutu, golovima Antonija i Lancinija stigli do velikih 2:0, da bi u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena Milivojević izuzetno loše procenio let lopte, nesmotreno u svom kaznenom prostoru igrao rukom, omogućivši tako argentinskom vezisti da sa bele tačke dođe do drugog gola na meču.

U drugom poluvremenu domaćin je uspeo da se izbori za častan poraz i malo zakomplikuje finiš meča, zahvaljujući rezervisti Olizu, koji je najpre u 83. minutu asistirao Eduardu, da bi u 90. i sam zatresao mrežu „čekićara“. Ipak, za potpuni preokret je bilo prekasno…