Arsenal ne da titulu, ali se Siti pita za sve! Spektakl na početku godine u Premijer ligi

14:51

0

Tim iz Mančestera posle preokreta savladao domaćina u duelu prepunom uzbuđenja

Tan2022-1-1_153242677_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Matt Dunham

Ako se po jutru dan poznaje, onda ćemo gledati vrhunske utakmice u Premijer ligi ove godine!

Sjajan meč odigrali su Arsenal i Mančester siti ovog 1. januara! Slavili su gosti posle preokreta - 1:2 (1:0), a gol za velika tri boda postigao je Rodri u trećem minutu nadoknade vremena.

Arsenal je vodio od 31. minuta, a strelac je bio Bukajo Saka. Što se tiče navijača i igrača "tobdžija" trebalo je da vode još od 10. minuta posle sporne situacije i kontakta Edegora i golmana Sitija Edersona, ali je VAR presudio da nije bilo elemenata za penal.

Zato ih je bilo u 53. minutu na kontra strani. Džaka je vukao Bernarda Silvu i odluka je bila sasvim ispravna, a Rijad Marez siguran sa bele tačke.

Usledio je novi šok za Arsenal, drugi žuti karton Gabrijela i osuda na igrača manje do kraja meča. Dugo su se držali, ali na samom kraju ipak poklekli i ostali bez ijednog boda u velikom derbiju.

Mančester siti suvereno vlada Premijer ligom sa 11 bodova više (odigrali i jednu utakmicu više) od drugoplasiranog Čelsija.