Đavolski kraj godine na „Old Trafordu“! Kristijano vratio Junajted u borbu za Ligu šampiona!

22:10

0

Mančester na kultnom stadionu lako izašao na kraj sa Barnlijem

Tan2021-12-30_215643117_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Tradicija nepobedivosti Mančester junajteda u poslednjim utakmicama u kalendarskoj godini je produžena. Od kako ih je Blekburn savladao na „Old Trafordu“ 2011. godine (3:2), „crveni đavoli“ su neporaženi niz na oproštaju od godine produžili na deset godina.

Sedmu pobedu u tim mečevima ostvarili su večeras, na svom „Teatru snova“, gde je lako uzeta mera Barnliju – 3:1.

Uz Mančester, ličnu seriju produžio je i Kristijano Ronaldo. Golom i asistencijom protiv gostiju sa „Turf Mura“, legendarni Portugalac je stigao do dvostrukog broja učešća u golovima u poslednjih 17 sezona (dosad ima osam pogodaka i tri završna dodavanja za gol).

„Đavoli“ su procvetali od odlaska Ole Gunara Solskjera. U poslednjih šest mečeva (pod Kerikom i Rangnikom) Junajted je osvojio 14 bodova (četiri pobede i dva remija), čak deset više nego u poslednjih šest mečeva koje je na klupi Mančestera vodio Solskjer (jedna pobeda, jedan remi i četri poraza).

Večerašnji duel bio je završen za nešto više od pola sata igre. Mektomini u 8. minutu, Ben Mi autogolom u 27. i Kristijano Ronaldo u 35. minutu doneli su „đavolima“ nedostižnih 3:0, dok je utešni gol za goste postigao Lenon tri minuta posle pogotka portugalskog superstara.