Englezi u Belgiji ostali bez završnog turnira Lige nacija, Italijani bliži od Holanđana

15.11.2020

22:21

0

Završeno peto kolo novoformiranog takmičenja

Copyright Tanjug/AP Photo/Francisco Seco

Pred poslednje kolo Lige nacija samo su Francuzi obezbedili mesto na završnom turniru, dok su pred završne borbe konačnom cilju bliži Italija, Belgija i Nemačka.

Belgijanci su na svom terenu, u direktnom duelu, iz borbe za mesto na završnom turniru izbacili Engleze. Golovima Tilemansa u 10. i Mertensa u 23. minutu izabranici Roberta Martineza slavili su protiv “gordog albiona” (2:0) i u poslednjem meču protiv Danske dovoljan će im biti i bod kako bi se našli u borbi za trofej.

Francuzi u Portugaliji overili mesto na završnom turniru Lige nacija, Španci promašili dva penala i prepustili lidersku poziciju Nemcima

Danci su u dramatičnoj završnici golom Eriksena u drugom minutu nadokande vremena iz penala, savladali Islanđane, koji su pogotkom Kjartansona u 85. minutu stigli nadomak prvog boda u grupi. Prethodno je Eriksen, u 12. minutu meča, takođe sa bele tačke, doveo svoju selekciju u vođstvo.

Pobedom protiv Poljske u Ređo Emiliji (2:0) Italijani su izbili na čelo svoje grupe i ako u završnom meču grupne faze, u Sarajevu protiv BiH ostvare trijumf, izboriće mesto na završnom turniru novoformiranog takmičenja. U suprotnom osluškivaće vesti iz Poljske, gde će Levandovski i drugovi ugostiti Holanđane.

Škoti se opustili, Makedonci nisu

“Azuri” su do tri boda protiv Poljaka stigli golovima Žoržinja iz penala u 27. minutu i Berardija u 83, a gosti su meč završili sa igračem manje, pošto je nekoliko minuta ranije drugi žuti karton dobio Goralski.

Holanđani nisu imali većih problema protiv selekcije BiH, koja je već posle 55. minuta igre gubila 3:0, pošto su im mrežu zatresli Vajnaldum (6. i 13.) i Depaj (55.). Počasni pogodak za “zmajeve” postigao je Prevljak u 63. minutu.