Francuzi u Portugaliji overili mesto na završnom turniru Lige nacija, Španci promašili dva penala i prepustili lidersku poziciju Nemcima

14.11.2020

22:27 >> 22:28

0

Trikolori slavili minimalan trijumf Lisabonu, Hrvati poraženi u Švedskoj

Copyright Tanjug/AP Photo/Armando Franca

U derbiju petog kola Lige nacija svetski prvaci Francuzi savladali su minimalnim rezultatom evropske šampione Portugalce. Trenutak odluke na meču u Lisabonu odigrao se u 53. minutu, kada je gol vredan plasmana na završni turnir novoformiranog takmičenja postigao Ngolo Kante.

“Trikolori” su kolo pre kraja grupne faze osigurali mesto u samoj završnici Lige nacija, pošto uz tri boda više od Ronalda i drugova imaju i bolji međusobni skor, posle remija bez golova u Francuskoj u trećem kolu.

Liga nacija: Crnogorci napravili korak ka promociji u B grupu, Kipar im učinio veliku uslugu

Šveđani su pobedom protiv Hrvatske (2:1) sačuvali šanse za opstanak u elitnoj diviziji Lige nacija, ka čijem su završnom turniru značajan korak napravili Nemci, koji su posle preokreta bili bolji od Ukrajine.

Izabranici Andreja Švečenka poveli su u Lajpcigu pogotkom Jaremčuka u 12. minutu, ali su “panceri” već do odlaska na veliki odmor napravili preokret golovima Sanea u 23. i Vernera u 33. minutu, da bi isti igrač u 64. overio trijumf izabranika Joakima Leva – 3:1.

Prokleta korona: Posle 20 godina, propustiće najvažnije gostovanje svoje reprezentacije

O putniku na završni turnir takmičenja Nemci će odlučiti u direktnom duelu sa Španijom, koja je u pretposlednjem kolu remizirala sa Švajcarskom u Bazelu (1:1).

Švajcarci su bili nadomak trijumfa protiv favorizovanog rivala. Vodili su od 26. minuta posle prelepog gola Freulera, Jan Zomer je činio čuda na golu i odbranio dva penala Serhiju Ramosu, da bi “furija” tek u 89. minutu, brojčano jača na terenu posle drugog žutog kartona Elvedija, došla do boda pogotkom Morena.