Džaba rekord, džaba promena trenera, Berlin je Dortmundu pokazao da je hit Bundeslige

Autor: D. B.

Iznenađujući rezultat na meču Uniona i Borusije

Copyright Tanjug/Soeren Stache/Pool Photo via AP

Union Berlin nastavlja da opravdava epitet najvećeg iznenađenja ove sezone u Bundesligi. Večeras su dočekali Borusiju iz Dortmunda i pobedili su jednog od favorita u elitnom nemačkog fudbalskom rangu.

Meč će ostati zapamćen po rekodru Bundeslige. Oborio da je dečak od 16 godina i 28 dana Jusufa Mukoko. On je izjednačio u 60. minutu na 1:1 i na taj način je postao najmlađi strelac i istoriji ovog takmičenja.

Ali, nije taj gol bio dovoljan da bi novi trener Borusije Terzić upisao i drugi trijumf na klupi “milionera”. Za to su se pobrinuli Taivo Avoniji i Marvin Fridrih. Oba gola su pala posle akcija kojima je pretohodio prekid igre. Prvi u 57, drugi u 78. minutu utakmice.