Dva najefikasnija tima Bundes lige nisu razočarala: Haland „ukrao“ bod Gaćinoviću i Hofenhajmu

0

Sjajan početak kola u Nemačkoj

Dva najefikasnija tima Bundes lige nisu razočarala:  Haland „ukrao“ bod Gaćinoviću i Hofenhajmu
Copyright Erling Haland foto: Tanjug/Marius Becker/dpa via AP

Au kakav početak kola u Bundes ligi. Atomski fudbal prikazali su Borusija Dortmund i Hofenjam, koje je remi, golom u prvo minutu nadoknade, „ukrao“ Erling Haland – 3:2.

Dva najefikasnija tima na startu nove sezone nemačkog šampionata nisu razočarala, iako prvo poluvreme nije obećavalo goleadu koja je usledila u drugih 45. minuta.

„Milioneri“ su poveli golom Rejne u 49. minutu, Baumgartner je u 61. doneo izjednačenje, da bi Belingham samo osam minuta kasnije vratio prednost Borusiji.

Uprkos porazu, pomalo i nesrećnom porazu, Hofenhajm je prikazao sjajnu partiju, jer su pored dva gola propustili još tri odlične prilke da matira favorizovanog rivala.

Srpski vezista Mijat Gaćinović od 70. minuta igrao je u gostujućem timu, koji je bio nadomak osvajanja boda, pošto je Dabur u 90. minutu postigao gol za 2:2. Na njihovu žalost, šesdesetak sekundi kasnije, maestralni Haland je postigao svoj prvi gol ove sezone, donevši Borusiji drugu pobedu u prva tri kola.