Čukarički se ne zaustavlja, Jovanović i dalje rešeta: Metalac je u arhivi, a sad - Hamarbi

19:34 >> 21:02

0

Nova pobeda Brđana, ponovo istim rezultatom

Copyright Milan Savić, MN Press

Fudbaleri Čukaričkog iskoristili su dobar trenutak kluba. Posle plasmana u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, sada su u Superligi Srbije pobedili Metalac 2:1.

Čukaričkom je ovo druga pobeda u Superligi, iako imaju meč manje. U prvom kolu savladan je Voždovac, takođe 2:1.

Prvi gol danas delo je nekadašnjeg napadača Partizana Đorđa Jovanovića, koji je dao oba gola protiv “zmajeva”.

Prvi je postignut u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Jovanović odlično skočio na centaršut Marka Docića. Već u 53. minutu bilo je 2:0. Milan Savić je sjajnim udarcem sa oko 20 metara udvostručio prednost “Brđana”.

Tek posle tog gola su se trgli igrači Metalca, zaigrali agresivnije u želji da zaprete domaćinu. Možda je i umor Čuke posle dugog puta iz Azerbejdžana, gde su u četvrtak pobedili Sumgait 2:0, doprineo blagom padu kocentracije.

Marko Šarić je bio najviši u skoku i golom je postigao gol svom bivšem klubu u 76. minutu. To je, međutim, bilo sve od izabranika Žarka Lazetića.

Čukaričkom sada ostaje da se sprema za Hamarbi, što će biti znatno teži protivnik od Azerbejdžanaca.