Meštani iz rodnog kraja Dejana Kostića o kompozitoru: Neće se on više vraćati!
Pričaju i kako je bio nestašno dete, ali je izrastao u pravog čoveka
Rođaci, pa i nekadašnje komšije Dejana Kostića - muzičkog izvođača i kompozitora - još dok je on bio mali prepoznali su njegov talenat. Čitavo njegovo rodno mesto, Brasina, o njemu je u okviru jedne emisije govorilo u superlativu. Nisu krili koliko im je drago što je nekada nestašni mladić izrastao u pravog i uspešnog čoveka.
- Moj komšija... Super je. Išao je sa mojim sinom u školu, kako da ga ne znam. Bio je malo nemirko, ali dobro, kao sva deca. Dobar je, dobar - istakla je jedna komšinica, pa se drugi meštanin uključio u razgovor.
- Znam ga kao dete. Bio je ovako mislim, povučen. Voleo je da ide da se kupa. Voleo je svoje društvo... Znam da je bio u srednjoj školi, muzičkoj. Čuo sam i da je veoma uspešan. On se nikada više tu neće vratiti - prokomentarisao je u emisiji "Metar moga sela", ne dajući pak nijedan poseban razlog zašto tako misli.
Izvesni gospodin izjavio je kako je "Dejan pevao i pre nego što je pošao u školu".
- Odmalena je pevao. Nije pošao ni u školu, kada je pevao tu. Takmičio se po Malom, po Velikom Zvorniku, strašno dete je bio. I u Bijeljinu je išao na ta takmičenja. Znam ga 40 godina. Dobar je skroz bio. Nestašan, mali gađa kamenjem, nisi mogao da prođeš kad je bio mali. Izrastao je u pravog čoveka - naglasio je on.
Jedna rođaka, potom, posebno ga je pohvalila.
"Treba reći kako jeste!"
- Meni je Deki familija. Baš sam neki dan gledala na televiziji njega, u nekoj emisiji. On je dobar pevač i baš nemam šta da kažem loše o Dekiju. Meni je drago da su i Struja i on i bilo koje dete iz naše okoline, kad krene tako nekim putem normalnim i kad nešto postigne, tu ne treba šta ja znam; neko je možda zloban, neko je ljubomoran, ali treba reći onako kako jeste. On je iz male sredine otišao tamo i postigao uspeh - istakla je, a sa time se umnogome slaže i druga meštanka.
- To je super dete. Sad, naravno, odrastao čovek, hvala Bogu uspešan, što smo mu svi želeli. Ovde sam udata pre 50 godina, starija sam od malog. Prošla sam pored igrališta, bilo je lepo vreme; moj prvi susret, kad sam ga čula kako peva, nisam znala to dete jer oni, videli ste gde žive, bili ste tamo u Kostićima kod njegove kuće, sunce moje nek je živ i zdrav. Kad sam čula dete, malo, igra se i peva, igra fudbal, okrenula sam se i pogledala to dete ili je lepše ili lepše peva i lepo: "Dobar dan" kaže. Nisam ja tip koji pita, zapitkuje; odzvanjale su mi uši od one dvojke, znaš one stare, dobre i, ja čim sam došla i videla gore moju jetrvu, a njegovu tetku, nisam znala da mu je tetka, ja sam njoj rekla: "Što sam ja sad čula neko lepo dete kako peva, čoveče, ono će biti super dete". Ona kaže: "Pa ko će biti drugi, to je mog brata sin" - otkrila je ona u pomenutoj emisiji.
Dejan Kostić, 24sedam
Kostić je, inače, u Brasini živeo sa roditeljima i bratom, međutim, u Beograd se preselio bez oca. On je, naime, mlad preminuo i sve se desilo iznenada.
- Mlad je bio, ne mogu baš sad reći, ali oni (deca) su bili mali. Pa ne može imati više od 40 godina kada je... Baš mlad čovek. Dobio je trovanje, valjda ga je ubo neki ekser. Kuću su tu počeli... Majka je posle otišla sa njima, a majka... Ovde sam držao prodavnicu pet godina, najbolja mušterija je bila njegova majka. Radila je ona gore u pilani, pa se to zatvorilo. Žena je otišla tamo gde su i oni i eto. Pa normalno, ima on i brata... - objašnjavale su Dekijeve komšije.
(Blic)
"Deki Kostić ništa nije slagao o Ceci" Milica Pavlović u jeku priča o "otimanju" saradnika: I ja sam vredna! (VIDEO)
ATAImages/Antonio Ahel
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari