aktuelno

Kraljevo dobija dijagnostički centar od 12 miliona evra! Vučić najavio i radove na mostu: "Krećemo za 15 do 20 dana!"

24.08.2026

20:16

0

Autor: Sanja Bojanović

Velika ulaganja u Kraljevo!

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Kraljevo dobija dijagnostički centar od 12 miliona evra! Vučić najavio i radove na mostu: "Krećemo za 15 do 20 dana!"
Copyright Tanjug/Dejan Živančević

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će radovi na Prijemno-dijagnostičkom centru pri Opštoj bolnici "Studenica" u Kraljevu  biti završeni do avgusta 2027. godine i istakao da time Kraljevo dobija jedan od najmodernijih dijagnostičkih centara u Srbiji. 

Vučić je tokom obilaska radova na Prijemno-dijagnostičkom centru pri Opštoj bolnici "Studenica" u Kraljevu razgovarao sa radnicima i oni su mu rekli da će objekat imati 4.257 kvadrata organizovano na tri etaže.

Kako je navedeno, u podrumu se nalazi magnetna rezonanca, delovi apoteke i magacina, na prizemlju radiologija, odnosno jedan CT skener, dva rendgena, tri ultrazvuka i prijemno odeljenje. 

Na zadnjoj etaži biće laboratorije - hematološka, analitička, biohemijska. 

Ministar za javna ulaganja Darko Glišić naveo je da ovaj centar državu košta 12 miliona evra, a gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić rekao je da u Kraljevu postoji mnogo projekata i da je zahvalan na tome što država radi te projekte.

Vršilac dužnosti Opšte bolnice "Studenica" u Kraljevu Mirjana Krčevinac zahvalila je predsedniku Vučiću na realizovanim radovima i navela da je taj objekat neophodan za građane.

Ona je istakla da će svi pacijenti kojima je neophodna urgentna pomoć pomoć dobiti u najkraćem mogućem vremenu, budući da će uvek biti dežurni neurolog, kardiolog, internista, hirurg i ortoped.

"Bićemo uskoro grad koji će imati tri skenera i tri magneta, a to nije malo za Kraljevo", istakla je Krčevinac. 

Dodala je da je situacija sa brojem medicinskih radnika dobra i navela da je trenutno više od 70 lekara na specijalizaciji, kao i da je od početka projekta Vlade za zapošljavanje najboljih diplomaca zaposleno 24 lekara koji su sada na specijalizacijama. 

Osvrćući se na razgovor koji je imao sa građanima Kraljeva, Vučić je rekao da su mu se građani žalili na svoje lične probleme, ali i da su iskazali sreću zbog projekata koji se rade.

"Najčešće su lični problemi, ali ima onih koji nisu lični. Žale se na stanicu u Kraljevu, kako izgleda, srećni su zbog starog mosta na Ibru, što sad krećemo za 15 do 20 dana da ga radimo. Biće najsrećniji na svetu kad uradimo te bazene", rekao je Vučić. 

On je ukazao da razume što građani žele da im se uradi lokalna putna infrastruktura i naveo da ta opština ima 2.089 kilometara nekategorisanih puteva.

"Ogromno je Kraljevo i naravno da su putevi najveći problem", rekao je Vučić. 

Dodao je da, iako se radi na povećanju plata i penzija, važno da i mladi mogu da dobiju zaposlenje, za šta je potrebno da dođu investitori.

"Nema investitora nigde u Evropi. Kad sam rekao da nam dolazi Reliance Battery sa 100,5 miliona investicijom ja sam bio najsrećniji na svetu. Nema investitora. Zatvaraju po stotine hiljada radnih mesta. Nema investicije kada je stopa rasta 0,8 odsto u evrozoni. Vi mislite to negde raste na grani, pa samo treba da pokupiš plod. Nema toga. Moraš da se boriš, krvnički i mučenički, da se boriš za jednu investiciju. Ne ide lako", rekao je predsednik Vučić. 

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike