Vučić: Majka rida i ne može da zaustavi suze, ali pala je priča onih koji su hteli da sruše Srbiju!
Predsednik poručio da su optužbe o zvučnom topu i tzv. "Sarajevo safariju" služile za napad na državu i narod
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, povodom saopštenja VJT o zvučnom topu i navoda italijanskog tužilaštva da nema dokaza za tzv. "Sarajevo safari", da mu je drago zbog srpskog naroda što je pala priča onih koji su želeli da sruše Srbiju.
On je u specijalnoj, zajedničkoj emisiji televizija Pink, Informer i Prva rekao da su blokaderi sve vreme pucali u njega i da su time što su ga "ubijali" kao čoveka i što su to uspeli kod dobrog dela ljudi, u stvari pokušali isto to da urade sa Srbijom.
Kako je pojasnio, to su pokušali i iznutra, iz regiona i sa nekih drugih strana, i to oni koji su želeli da se razori pametna Srbija, koja misli srpski, koja ide napred, koja radi i gradi, i želeli su da se vrati ona Srbija do 2012. godine - Srbija propadanja i neuspeha.
"Formalno nisu uspeli, zahvaljujući građanima, ali su uspeli mnogo toga. Ovo je služilo za upucavanje mete, drago mi je zbog srpskog naroda da im je pala priča jer bi i naš narod bio optužen i kriv za safari", rekao je on.
Naglasio je da nije uvek jednostavno trpeti razna pisanja, ali da je računao da ne može da zaštiti sebe i svoje i da mu je žao zbog toga.
"Sa majkom sam malopre razgovarao, ona rida, ne može da zaustavi suze zbog ove vesti. Kaže ugasiće kandilo kada prođe post, gledala sam šta ti rade. Nisam mogao nikoga da zaštitim u porodici. Trudio sam se druge da zaštitim, sebe i svoje nisam. Sve to je sitnica u odnosu na ono što su hteli da urade zemlji. Ne krivim ljude, imam drugačiji stav. Ne zaboravite, pored zvučnog topa, safarija, Jovanjice, najveća prevara je valjevski slučaj. Ovo je moglo da traje duže, ali im se toliko žurilo da izazovu rat da su najbrutalniju laž koristili", rekao je Vučić.
Pojasnio je da je uzalud govoriti i 100 puta istinu kada se nešto tako plasira i kao primer naveo svoje roditelje, kojima nije mogao da traži da izađu u javnost i dokažu da su mu roditelji.
"Kako da to pitam starog oca i majku, od toga nema odbrane. Pevali su mi najpogrdnije slogane 'Aco, Šiptare', a ne smete nikome ništa da kažete da nekoga ne uvredite. Ali Bog sve vidi i vrati, evo juče VJT, koje je skupilo hrabrost da radi svoj posao. Pre nego neki drugi tužioci za organizovani kriminal. Ali sam srećan što sada jesu", rekao je Vučić.
Govoreći o zvučnom topu, rekao je da se jedan deo ljudi javljao zbog navodnih simptoma, a da su se neki naknadno obratili.
Tačno u 10! Evo gde je sutra Aleksandar Vučić
Tanjug/Jadranka Ilić
"Prvo, nemoguće je da se dođe posle dva dana od zvučnog topa. Drugo, strana kompanija Genesis je demantovala, ruska služba unutrašnje bezbednosti - bivši KGB. Uradili su sve testove i rekli da nije bilo, zatim američka firma, ali deo ljudi koji se javljao bio je svestan da laže. Deo se javio i zato tužioci treba da budu obazrivi prema njima jer su ljudi pod uticajem psihološke manipulacije. Osip na leđima, opekotine na nogama... Suština je da je bilo potrebno da se proizvede efekat u Briselu i pritisak na Srbiju kako bi se srušila", rekao je predsednik Srbije.
Dodao je i da niko od regionalnih medija nije ništa rekao o pokretanju postupka od strane VJT jer su sve vreme lagali, pumpali i radili na rušenju naše države.
"Kako da objasne da su lagali. Druga stvar, generalno, ali suštinski prihvaćeno za 15. mart, u dokumentu piše 25. februar, i jasno je o čemu je reč", zaključio je on.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari