aktuelno

"SRBIJA ODE U NEBESA KAD PRVI ROBOT IZAĐE IZ FABRIKE" Vučić: Verujem da ćemo za Šid i Zrenjanin imati velike, velike vesti u junu!

28.05.2026

11:02

0

Autor: N.S.

Veliki broj sastanaka u Kini

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
"SRBIJA ODE U NEBESA KAD PRVI ROBOT IZAĐE IZ FABRIKE" Vučić: Verujem da ćemo za Šid i Zrenjanin imati velike, velike vesti u junu!
Copyright Tanjug printscreen

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je u Šangaju, tokom petog dana državne posete Kini, razgovarao sa predstavnicima osam kompanija.

"Razgovarao sam sa kompanijama i nadam se i verujem da ćemo imati uskoro, za jedan od dva grada na severu Srbije, dakle u Šidu ili Zrenjaninu, ili možda i za oba ta grada, velike, velike, vesti tokom juna. Verujem da ćemo imati i drugih veoma dobrih vesti, ali ne mogu da govorim dok ne završimo razgovore", kazao je Vučić.

- Verujem da ćemo za jedan od dva grada na severu Srbije, ili oba, Šid i Zrenjanin imati velike, velike vesti u junu! Ali ne mogu da kažem više... Dobra vest je da je ekonomija Srbije u aprilu rasla četiri odsto, ponosan sam na sve što smo ovde uradili i kako smo se borili, to što sam nekad namrgođen to je zato što sam preumoran - navodi predsednik u obraćanju iz Šangaja i nastavlja:

 

 

"Vojska Srbije pravi kvantne skokove" 

- Što se tiče Vojske, namenske, jako sam zadovoljan, to je sve, znam šta mogu a šta ne mogu da vam kažem. Mogu s ponosom da kažem da Vojska Srbije raste. Naša Vojska biće dovoljno snažna da nas zaštiti i biće odvraćajući faktor, rekao je Vučić zahvalivši se domaćinima i naglasivši da je za 5 dana posetio 29 kompanija, što drugi ne bi mogli ni za godinu i da je zadovoljan posetom.    

- Interesovanje kineskih kompanija je bilo toliko da je još sa 50 moglo da se razgovara, kaže Vučić dodajući da je orden koji je dobio od kineskog predsednika Sija bio taj koji je otvorio sva vrata i sad svi hoće da ulažu i sarađuju.

- Veoma sam zadovoljan. Dugo sam u tom sistemu, od 2012. godine kao ministar odbrane, vrhovni komandant i kao predsednik Vlade pa znam šta mogu a šta ne mogu da vam kažem. Znam šta mogu s ponosom da vam kažem, mogu reći da će Vojska Srbije još brže da se modernizuje, kazao je Vučić naglasivši da Vojska Srbije "pravi kvantne skokove" u pogledu modernizacije.

- Nešto što imamo, što dobijamo i što ćemo tek da uzimamo verujem da ćete u danima koji dolaze dobiti detalje od nekih drugih zemalja. Oni imaju obavezu da to objave, mi nemamo. Naša vojska biće dovoljno snažna da nas zaštiti od svakoga i da bude izuzetno snažan odvraćajući faktor, zaključio je Vučić i dodao: 

- Nije pitanje da li vi imate 30 miliona, naravno važno je, ili 100 miliona. Možete uspešno da se odbranite i sa 10 od 100 miliona ukoliko imate najmoderniju armiju...

O navodima Žarka Koraća da treba da ga brine Slavija, kaže:

- Na Slaviji je sve u redu. A što se tiče nemirnog spavanja, nema veze sa njima. Pretite deci, meni već godinu dana. A ja ću vas uvek da pozovem na dihjalog. Ništa nisu uradili osim što su pokazali da su siledžije. Imam još mnogo posla, imam visoke ciljeve. Od tolike energije ne mogu da spavam. Oni sanjaju kako da me ubiju, a ja kako da dovedem fabrike, kako da se Srbija razvija, da pravimo nove puteve. Sada kada se vratim pritisak na sve da vidim kako da gradimo više. Meni da prodajete prazne priče o 200 hiljada ljudi. A i da je 200-300 hiljada ljudi rekao bih im isto. Tako da različiti su nam razlozi nespavanja.

Vučić se sastao u Šangaju sa predstavncima velikih kompanija

"SRBIJA ODE U NEBESA KAD PRVI ROBOT IZAĐE IZ FABRIKE" Vučić: Verujem da ćemo za Šid i Zrenjanin imati velike, velike vesti u junu!Instagram printscreen/buducnostsrbijeav
 

 

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike