aktuelno

Vučić ugostio predsednika Švajcarske Parmelana na večeri

28.04.2026

21:00

0

Autor: Đ.M.

Dvojica predsednika održala su tet-a-tet sastanak, kao i plenarni sastanak članova delegacija Srbije i Švajcarske

Vučić ugostio predsednika Švajcarske Parmelana na večeri
Copyright Instagram printscreen/ buducnostsrbije

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, sa suprugom Tamarom, ugostio je na večeri predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana i njegovu suprugu Karolin Parmelan.

- Veoma sam privilegovan što ovde, posle 18 godina, imamo predsednika Švajcarske. Pored toga što je dobar predsednik i čovek, voli i vino. Ovde u Srbiji, ako se pije, dobar si domaćin i dobar gost. Za nas je najveća i jedina uvreda da nam kažu da nismo dobri domaćini - napisao je Vučić u objavi na Instagram nalogu ''buducnostsrbijeav''.

 

 

Dodao je da je zahvalan svima koji su došli u Srbiju.

- Zahvalan svima što su došli u našu zemlju. Verujem, da možemo da imamo bolje rezultate u budućnosti, a Švajcarci mogu računati na našu ozbiljnost i odgovornost - napisao je Vučić.

Predsednik Švajcarske Konfederacije Gi Parmelan boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti Srbiji.

Danas ga je dočekao predsednik Vučić ispred Palate Srbija uz najviše državne počasti, nakon čega je priređen svečani doček.

Dvojica predsednika održala su tet-a-tet sastanak, kao i plenarni sastanak članova delegacija Srbije i Švajcarske koji je predvođen dvojicom predsednika.

Vučić i Parmelan prisustvovali su i potpisivanju Sporazuma o švajcarsko-srpskom programu inovacija.

Đurić se sastao sa Netanjahuom u Jerusalimu

Vučić ugostio predsednika Švajcarske Parmelana na večeriTANJUG/ Ministarstvo spoljnih poslova/ bg
 

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike