Blokaderi se ujedinili: Mladenović i Šarović traže generalni štrajk
Odgovarajući Mladenoviću oglasio se Milenko Jovanov iz Srpske napredne stranke
Novinar Nemanja Šarović i reditelj Kokan Mladenović i u istom danu zatražili su generalni štrajk u Srbiji, odnosno promenu blokaderske taktike i održavanje generalnog štrajka u Srbiji.
Šarović o generalnom štrajku govorio na KTV televiziji kod Aleksandra Dikića, dok je Mladenović je svoju tezu o generalnom štrajku plasirao u niskotiražnom tabloidu Danas.
ATA Images
- Mislim da je ideja generalnog štrajka olako odbačena - kazao je između ostalog Šarović koji se založio za promenu blokaderske taktike i održavanje više manjih umesto jednog većeg protesta.
Gotovo isti stav i gotovo istovremeno izneo je i Mladenović.
- Mislim da je ono što može da zaustavi taj sunovrat generalni štrajk, koji uključuje sve zaposlene u svim strukturama, uključujući i one u vojsci i policiji. Procesi koje je započela studentska revolucija su nezaustavljivi i bilo bi bolje da oni koji pokušavaju da ih uguše nasiljem daju svoj doprinos deeskalaciji represije. Time će ne samo pomoći tranziciju vlasti, već i obezbediti sebi poštena i fer suđenja - rekao je Mladenović.
Odgovarajući Mladenoviću oglasio se Milenko Jovanov iz Srpske napredne stranke ironičnim komentarom.
- Sjajno je što na stranicama Šolakovog propagandno - terorističkog smeća mogu da se pročitaju potpuno nove ideje za delovanje opozicije. Baš sjajno! - napisao je Jovanov.
Inače, ove ideje nisu ni po čemu nove i originalne, s obzirom na to da su blokaderi već dva puta pokušali da organizuju generalni štrajk, ali su oba puta doživeli težak debakl.
Mesarović: Nadam se da će privredni ambijent u Novom Sadu postajati sve bolji
Tanjug/Nenad Mihajlović
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari