Tužilaštvo se oglasilo povodom grafita na kući u Futogu
O jezivom slučaju oglasili se i Aleksandar Vučić, predsednica Skupštine, kao i lider SNS-a
Na fasadi S. B. u Futogu ispisan je grafit diskriminatorne sadržine, a Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je da je navedeni događaj pravno kvalifikovan kao krivično delo rasna i druga diskriminacija.
Tužilaštvo je Policijskoj upravi u Novom Sadu naložilo da prikupi potrebna obaveštenja radi identifikacije izvršioca i daljeg postupanja.
Naime, reč je o kući bake studenta Vladimira Balaća. Na njenim zidovima je sada preteća poruka: "Selite se, dođoši".
Balać je etiketiran samo zato što je Srbin i što je od početka haosa u našoj zemlji on hrabro izašao i rekao kako on želi da uči i kako je protiv blokada. O ovom slučaju se se oglasili i predsednik Srbije, predsednica Skupštine, kao i lider SNS-a.
Ruski tim naučnika otkrio formulu protiv raka? Hemijsko jedinjenje cilja "slabu tačku" kancera!
Profimedia
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari