aktuelno

Luka Zlatičanin pušten na slobodu: Kurtijev režim ga lišio slobode jer je objasnio kako prolaze napadači na Srbe

11.01.2025

00:40

0

Umesto da pronađu i kazne one koji su oskrnavili memorijalni kompleks u Goraždevcu, Kurtijev represivni režim je poslao policajce da uhapse Luku Zlatičanina

Luka Zlatičanin pušten na slobodu: Kurtijev režim ga lišio slobode jer je objasnio kako prolaze napadači na Srbe
Copyright Profimedia

Luka Zlatičanin, Srbin iz Goraždevca, pušten je večeras na slobodu, nakon što se oko 70 mladih Goraždevčana, kao i njegovih prijatelja, okupilo u centru tog mesta, izražavajući nezadovoljstvo zbog njegovog privođenja.

Supruga uhapšenog Luke Zlatičanina, Nadica Zlatičanin, obavestila je meštane Goraždevca da se čula sa Lukom, koji joj je rekao da će ga policijska patrola vratiti kući kada se okupljeni građani raziđu.

Nakon što su se građani razišli, dva policijska vozila dovezla su Zlatičanina, koji je priveden oko 18.40.

Okupljeni građani izrazili su nezadovoljstvo, ističući u razgovoru za Radio Goraždevac da komentar Zlatičanina, u kojem je izrazio sumnju u rad policije i tužilaštva, nije sadržao ništa uvredljivo niti neprimereno.

Prema poslednjim informacijama, situacija se smirila, a Zlatičanin je vraćen u Goraždevac.

Srpska lista saopštila je ranije danas da je Luka Zlatičanin iz Goraždevca uhapšen zbog javno iznetog stava da napadači na Srbe u AP Kosovo i Metohija nikada ne bivaju kažnjeni.

- Umesto da pronađu i kazne one koji su oskrnavili memorijalni kompleks u Goraždevcu, Kurtijev represivni režim je poslao policajce da uhapse našeg sunarodnika Luku Zlatičanina, jer je javno objasnio kako prolaze napadači na Srbe - navedeno je u saopštenju.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: Tanjug

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike