aktuelno

Aleksandra Kovač i Roman Goršek među najboljim svetskim kompozitorima: U Kanu su imali ekskluzivnu premijeru (FOTO/VIDEO)

28.04.2026

09:30

0

Autor: Dejan Ćirić

Ekskluzivni Klub kompozitora je po prvi put okupio 20 najznačajnijih stvaralaca savremene muzike za TV serije

Aleksandra Kovač i Roman Goršek među najboljim svetskim kompozitorima: U Kanu su imali ekskluzivnu premijeru (FOTO/VIDEO)
Copyright Promo/Canneseries Festival

Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija “Canneseries Festival”, učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila, u Palais de Festival. Konferencija, namenjena profesionalcima iz TV industrije, okupila je autore, producente, emitere, showrunnere i druge ključne profesionalce iz lanca nastanka serija kroz panele, radionice i programe umrežavanja.

Aleksandra Kovač i Roman Goršek među najboljim svetskim kompozitorima: U Kanu su imali ekskluzivnu premijeru (FOTO/VIDEO)Promo/Olivier Vigerie
 

Aleksandra Kovač je bila deo ekskluzivnog Kluba kompozitora, koji je po prvi put okupio 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta, sa ciljem promovisanja kvalitetne muzike za TV serije. Klub je realizovan kao prostor za razmenu iskustava o ulozi muzike u savremenoj produkciji TV serija i o modelima međunarodne saradnje.

Aleksandra Kovač i Roman Goršek među najboljim svetskim kompozitorima: U Kanu su imali ekskluzivnu premijeru (FOTO/VIDEO)Promo/Florence Le Pivain
 

Tokom festivala, Kovač je održala predavanje o komponovanju i produkciji filmske muzike i budućnosti muzike unutar TV serija, dok je Roman Goršek, muzički producent i kompozitor, učestvovao u aktivnostima Industry Days programa, kroz stručne susrete i umrežavanje sa producentima međunarodne TV industrije.

Aleksandra Kovač i Roman Goršek među najboljim svetskim kompozitorima: U Kanu su imali ekskluzivnu premijeru (FOTO/VIDEO)Promo/Canneseries Festival
 

Potvrda svetskog standarda

- Canneseries Composers Club je izuzetno dragocen format. Tokom festivala, razgovarala sam sa kolegama iz različitih sistema i kultura, ali i direktno sa ljudima koji kreiraju serije -producentima, režiserima i emiterima. Za mene je ovo potvrda da je muzika koju Roman i ja godinama kreiramo za neke od najboljih domaćih serija, konkurentna u svetu i da zadovoljava najviše svetske standarde. Velika je stvar biti rame uz rame sa kompozitorima koji su komponovali muziku za najbolje svetske TV serije, kao što su “Fargo”, “Alien Earth”, “The Agency”, “Ripley”, “Star Trek” i druge - izjavila je Aleksandra Kovač.

Aleksandra Kovač i Roman Goršek među najboljim svetskim kompozitorima: U Kanu su imali ekskluzivnu premijeru (FOTO/VIDEO)Promo/Olivier Vigerie
 

Novi album

Tokom boravka u Kanu, Aleksandra i Roman su imali i svetsku premijeru albuma "Cinematic Collection Volume 1", na kom su objavili najpoznatije i najpopularnije uvodne i odjavne teme iz televizijskih serija i filmova za koje su komponovali muziku, poput „Ubice mog oca“, „Državni službenik“, „Bunar“, „Pevačica“ i „Ringišpil“, „Ruski konzul“, „Šavovi“, „Dara iz Jasenovca“, „Zaspanka za vojnike“ i drugih.

Aleksandra Kovač i Roman Goršek među najboljim svetskim kompozitorima: U Kanu su imali ekskluzivnu premijeru (FOTO/VIDEO)Promo/Pauline Mourey
 

Za dizajn omota albuma je zaslužan Slavimir Stojanović Futro, koji već godinama sarađuje sa Aleksandrom i Romanom.

Album je dostupan na svim striming platformama, a uskoro će biti objavljen i na vinilu.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike