MUP udario širom Srbije: Uhapšeno sedam pedofila (VIDEO)
Hapšenja su izvršena na teritoriji Beograda, Niša, Sombora i Novog Sada
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave za tehniku, Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala, u nastavku akcije "Armagedon", u saradnji sa Posebnim odeljenjem za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, Upravom kriminalističke policije i policijskim upravama u Beogradu, Somboru, Nišu i Novom Sadu, uhapsili su sedam osoba zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnog lica za pornografiju.
Sumnja se da su uhapšeni B. F. (57), P. M. (24), D. N. (38), B. R. (72), S. S. (64), P. S. (64) i M. O. (44), u dužem vremenskom periodu, putem DarkWeb-a preuzimali, čuvali i delili materijal nastao seksualnom eksploatacijom dece.
Prilikom pretresa stanova osumnjičenih, na elektronskim uređajima pronađeno je više gigabajta fotografija i video-zapisa koji prikazuju tešku zloupotrebu dece, u najvećem broju slučajeva uzrasta od četiri do 14 godina, razvrstanih po uzrastu, poludece i drugim parametrima.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.
Akcija "Armagedon" predstavlja jasnu poruku da Ministarstvo unutrašnjih poslova neće tolerisati nijedan vid zloupotrebe dece i da digitalni prostor nije anonimno utočište za izvršioce ovakvih krivičnih dela.
Služba za borbu protiv visokotehnološkog kriminala nastavlja sa intenzivnim aktivnostima na otkrivanju i procesuiranju svih lica koja učestvuju u krivičnim delima na štetu maloletnih lica.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na roditelje da pojačaju nadzor nad onlajn aktivnostima dece i da svaku sumnju na zloupotrebu prijave nadležnim organima.
Sprema se spektakl na Marakani: Dodatne ulaznice za utakmicu Zvezda Lil u prodaji!
Printscreen/yotube/Crvena zvezda
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari