Azri osumnjičenoj za ubistvo Ranka Eskobara određen pritvor!

16.03.2023 | 14:38

Ona je uhapšena u Sarajevu po poternici Interpola Beograd koji je traži zbog krivičnog dela pomaganja i podstrekavanja u teškom ubistvu

Copyright Facebook/Azra S

Azri Š. iz Brčkog u postupku ekstradicije, određen je pritvor koje će provesti u pritvoru Kazneno - popravnog zavoda u Sarajevu, saopštio je avaz.ba.

Tokom dana izdat je nalog da KPZ Sarajevo primi uhapšenu studentkinju jer imaju pritvorski deo za žene.

Ona je uhapšena u Sarajevu po poternici Interpola Beograd koji je traži zbog krivičnog dela pomaganja i podstrekavanja u teškom ubistvu.

Poternica je usledila nakon ubistva Ranka Radoševića (54) zvanog Ranko Eskobar, 9. marta ove godine u beogradskom naselju Rušanj.

Facebook/Azra S
 

Inače, ona je saslušana je u sudu u Bosni i Hercegovini.

Na početku pretresa Uzunović je upitala devojku da li je rajem februara do marta bila u Srbiji, devojka je odgovorila:

- Jesam, do 7. marta sam bila u Beogradu - rekla je Azra, te potvrdila da je saznala da je za njom raspisana poternica tek kad je policija u Sarajevu došla po nju na Bjelave.

Podsetimo, u ubistvu Radoševića učestvovalo je pet osoba. Za sada nije poznato po čijem nalogu su radili, ali je postojala organizacija i jasno se vidi ko je za šta bio zadužen. Azra se sumnjiči da je u Kraljevu ukrala "golf" i predala ga Luki i Stefanu koji su se njim odvezli do pumpe gde su ubili Radoševića. Ona je sa ličnom kartom ušla i izašla iz Srbiji. Maloletnica koja je uhapšena u Beogradu učestvovala je u namaljivanju Eskobara, a juče je uhapšen u Markom Pjanovićem iz Brčkog koji se takođe sumnjiči da je pomogao u likvidaciji.

Uhapšena još jedna osoba

U Bijeljini je uhapšen Marko Pjanović, koji se dovodi u vezu sa učešćem u ubistvu Ranka Radoševića Eskobara, a uhapšena je i osoba D.K,, osumnjičena da je pomagala Pjanoviću u skrivanju.

MUP
 

- Policijski službenici Uprave za organizovani i teški kriminalitet i Policijske uprave Bijeljina u saradnji sa Policijom Brčko distrikta sinoć su na području Bijeljine, po crvenoj difuznoj Interpolovoj poternici lišili slobode Marka Pjanovića iz Brčkog koje se dovodi u vezu sa izvršenjem krivičnog dela teško ubistvo u poticanju i pomaganju, izvršenog na području Srbije -  saopšteno je iz MUP-a Srpske. Iz MUP-a navode da je slobode lišeno i lice D.K. iz Bijeljine zbog sumnje da je na području tog grada pomagao Pjanoviću u skrivanju.

- Pod nadzorom Tužilaštva BiH, a na osnovu naredbe Suda BiH izvršen je pretres jednog stana gde su pronađeni tragovi koji će poslužiti kao dokaz u daljem krivičnom postupku - navodi se u saopštenju. Pjanović će, kažu, po završetku kriminalističke obrade, biti predat u nadležnost Sudu BiH.

Bonus video:

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2023/03/01/64c4e9adb45738d81958bd71/uhd/64c4e9adb45738d81958bd71.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9adb45738d81958bd71",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/snapshot/1259546_th_1678392396.jpg",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: 24sedam/avaz.ba