Bivšem direktoru „Infrastrukture železnice“ suđenje odloženo za decembar
Miroljub Jevtić optužen je za primanje mita, dok se protiv trojice vodi postupak zbog davanja mita
Početak suđenja bivšem direktoru JP “Infrastruktura železnice” Miroljubu Jevtiću, optuženom za primanje mita, i trojici optuženih za davanje mita pomeren je za 4. decembar.
Suđenje je trebalo danas da počne pred Specijalnim sudom u Beogradu u popodnevnom terminu.
Tužilaštvo za organizovani kriminal optužnim predlogom Jevtića tereti da je primio mito od 10.000 evra u vezi sa poslovima eksproprijacije zemljišta na trasama brzih pruga. Optužnim predlogom obuhvaćeni su i član Nadzornog odbora Privrednog društva “Ratko Mitrović” iz Novog Sada Dragoslav Burzanović, koji se tereti za davanje mita, kao i dvojica advokata iz tog grada – Zoran Stojanović i Vladislav Kostić, optuženi za pomaganje u davanju mita.
Jevtić je bio uhapšen 10. januara, a 13. marta je pušten da se brani sa slobode.U januaru je odlukom Vlade razrešen funkcije u Železnicama.
Za drugu trojicu osumnjičenih tužilaštvo nije tražilo pritvor i oni su nakon saslušanja pušteni da se brane sa slobode.
Nakon njihovog hapšenja iz tužilaštva je saopšteno da je Jevtić neosnovano i nepotrebno angažovao advokate na poslovima eksproprijacije zemljišta na trasama brzih pruga, te da postoji osnovana sumnja da su deo uplaćenog novca od JP “Infrastruktura železnice” po osnovu fakturisanih usluga u višemilionskim iznosima, kao mito, preko posrednika, predavali Jevtiću.
Protiv Jevtića je početkom februara pokrenuta još jedna istraga, zbog slučaja u kojem se zajedno sa državnim sekretarom Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Miodragom Poledicom i još četiri osumnjičena tereti za zloupotrebe sa javnim nabavkama u vezi sa rekonstrukcijama železničke pruge na Pančevačkom mostu.
Ta istraga je još u toku.
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari