Blagi pad broja zaraženih: Obolelo nešto više od 2.000 ljudi, preminulo 37 pacijenata
Pratite nove informacije o virusu u našoj zemlji
U Srbiji su u prethodna 24 sata na koronavirus testirano 10.262 građana od kojih je 2.069 novozaraženih.
Preminulo je 37 pacijenata, a na respiratorima u bolnicama širom Srbije trenutno se nalazi 218 obolelih.
Koronavirus je juče potvrđen kod 2.583 osobe, a istovremeno je od posledica ove bolesti preminulo 34 pacijenta. Testirano je 12.099 osoba. Na respiratoru je bilo 228 pacijenata.
Epidemiolog i član Kriznog štaba Branislav Tiodorović, izjavio je jutros da se iz vanredne prešlo u nepovoljnu epidemijsku situaciju, ali da to ne važi za celu zemlju, kao u Novom Pazaru i oko Novog Pazara.
Situacija se ne poboljšava dinamikom koju su očekivali, kako je rekao epidemiolog gostujući na RTS-u.
Tiodorović je rekao da postoji značajno smanjenje broja novih slučajeva korona virusa.
Pročitajte još:
– Može se reći da imamo malo smanjenje broja prvih pregleda i da postoji smanjenje broja primljenih u bolnice. Još imamo visoku cifru onih koji fatalno završe. Najvažnije je kontrolisati radno aktivno stanovništvo, a oni koji fatalno završe su stariji hronični bolesnici – kazao je Tiodorović.
On je naveo da ima i dece koja su u ozbiljnoj situaciji.
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari