Toplotni udar do subote, pa sneg: Srbiju čeka nagli preokret!
Prolećne temperature smenjuju kiša, pljuskovi i zahlađenje sa snegom i u nižim predelima
Srbiju do subote očekuje veoma toplo vreme pod uticajem ciklonske aktivnosti sa Mediterana i izraženih južnih strujanja, ali već tokom vikenda sledi nagli pad temperature i povratak snega.
Najtoplije će biti sutra, kada se očekuju maksimalne temperature od 12 do 18 stepeni, a lokalno, usled fenskog efekta južnog vetra, i do 19 stepeni. Najviše temperature prognoziraju se u Podrinju, Kolubarskom okrugu i u Beogradu, gde će biti oko 18 stepeni.
Rano ujutru ponegde je moguća slaba kiša, dok će tokom dana biti dosta sunčanih perioda. Krajem dana i uveče očekuje se novo naoblačenje, a tokom noći kiša u jugozapadnim predelima Srbije.
U petak se očekuje prolazno naoblačenje sa kišom, dok će na višim planinama padati sneg. Biće malo svežije, ali i dalje natprosečno toplo, sa maksimalnom temperaturom do 15 stepeni. Krajem dana sledi razvedravanje.
U subotu pre podne sunčano, ali se posle podne i uveče očekuje jače naoblačenje sa kišom i pljuskovima. Maksimalna temperatura biće do 16 stepeni. U večernjim satima uslediće zahlađenje, a na planinama će kiša preći u sneg.
U nedelju se očekuje izraženije zahlađenje, uz prelazak kiše u sneg i u nižim predelima, uz moguće formiranje manjeg snežnog pokrivača. Maksimalna temperatura kretaće se od 2 stepena na severozapadu do 12 stepeni na jugoistoku Srbije.
U ponedeljak hladno, ponegde još sa snegom, dok se od utorka očekuje osetno toplije vreme.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari