
Spremite se za sve vremenske prilike: Deo Srbije u minusu, a deo će uživati u suncu!
Već sutra ujutro se očekuje slab i umeren mraz i lokalna pojava magle
Republički hidrometeorološki zavod objavio je da će do kraja dana u severnim, zapadnim i centralnim predelima Srbije biti oblačno i hladno.
- Na jugozapadu, jugu i jugoistoku zemlјe sredinom dana i posle podne malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima, a u Timočkoj Krajini tokom celog dana sunčano. Vetar slab, na planinama istočne Srbije umeren, povremeno i jak severni i severozapadni. Najviša temperatura od -2 do 3 stepeni, u Timočkoj Krajini do 8 stepeni - piše u prognozi.
Što se tiče narednih dana, već sutra ujutro se očekuje slab i umeren mraz i lokalna pojava magle.
- Tokom dana u severnim, zapadnim i centralnim delovima Srbije oblačno i hladno. Na jugozapadu, jugu i jugoistoku zemlјe malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima, a u Timočkoj Krajini sunčano. Vetar slab, promenlјiv, na istoku Srbije umeren do jak, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura od -9 do -2 stepeni, a najviša u većini mesta od -1 do 3 stepeni, u oblastima sa dužim sunčanim intervalima, uklјučujući i planinske predele, do 8 stepeni - piše u prognozi RHMZ.
Pročitajte još:
U nedelјu se u nizijama, po kotlinama i dolinama reka očekuje maglovito, tmurno i hladno vreme. Ali će u planinskim predelima biti pretežno sunčano i toplije u odnosu na niže predele.
24sedam/Katarina Mihajlović
U ponedelјak će biti umereno naoblačenje u svim krajevima, ali će se zadržati suvo.
U utorak i sredu se očekuje slaba kiša a na planinama susnežica i sneg. U nižim predelima biće postepenog porasta dnevnih temperatura.
- U četvrtak malo do umereno oblačno sa sunčanim intervalima, a od petka promenlјivo uz česta naoblačenja s kišom, na planinama i sa snegom - piše u prognozi.
BONUS VIDEO
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari