Veliki dan za našu zemlju! Zastava EXPO zvanično predata Srbiji - Premijer Vučević poručio: Ovo znamenje je simbol pobede i uspeha (FOTO)
Širom Srbije biće urađena 323 projekta
Premijer Srbije Miloš Vučević danas, u ime Vlade Srbije i kao izaslanik predsednika Republike, preuzeo je zastavu EXPO.
Vučević je, nakon preuzimanja zastave, rekao da je danas veliki dan za Srbiju i da je to znamenje ne samo simbol pobede, već i ogromnog uspeha.
- To je velika čast i velika odgovornost. Našoj zemlji i svim građanima ćemo doneti nove mogućnosti i bolji životni standard. Ovo je prekretnica našeg sveukupnog razvoja. Zastava koju smo držali, i koju ćemo čuvati u narednim godinama, rezultat je dobro urađenog posla - rekao je on.
Premijer je dodao da su pred našom zemljom veliki koraci, kao i da je Srbija prepoznala ovu izuzetnu šansu.
- Beograd, kao veza između istoka i zapada, prošlosti i budućnosti, most je koji povezuje različite narode. Godine 2027. Beograd će biti mnogo više od tačke na mapi. Postoji legenda da je Sveti Sava gradio slavni manastir Žiču početkom 13. veka, na jednakoj udaljenosti od Rima i Carigrada. Sa istom misijom radimo da budemo spona i most, da sačuvamo svoju nezavisnost, da idemo svojim putem. Putem miroljubivosti i prijateljstva - kazao je Vučević.
Srbija će biti najbolji mogući domaćin, dodao je premijer, i rekao da su mnoge zemlje izrazile želju da učestvuju i pomognu.
- Igra nije samo radost detinjstva, već je i osnova inovacije, inspiracija za umetnost. Igra je kreativnost, kao nezamenljiva karakteristika čoveka kao bića. Mašta i igra su duh i smisao. Te kategorije su nezaustavljive i neuhvatljive. Tom maštom i igrom jedan Srbin, Nikola Tesla, osvetlio je ceo svet - rekao je Vučević.
Posebno je zahvalio predsedniku Vučiću što je pokrenuo sve saradnike i usadio im veru da rade na dobijanju EXPO.
- I zato ću u ponedeljak doneti zastavu predsedniku, da je čuva do početka. I tebi, Siniša, hvala, ti i tvoj tim ste ostvarili ogroman uspeh. Ana, čestitam ti zato što si vodila Vladu koja je pobedila. I vama, gospođo Vučić, hoću da zahvalim. Vi ste van reflektora i medija mnogo toga radili da uspemo u ovome - naglasio je Vučević.
- Prihvatam ovu zastavu sa dubokom svešću o tome koliko je važna - rekao je on.
- Došao je dan koji smo s nestrpljenjem očekivali. Ovo je naše vreme, vreme da vaskrsnu naša stara slava i duh, za još bolju budućnost naše otadžbine. Dobro došli u Srbiju, i živela Srbija! - zaključio je premijer.
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Mali: Veliki posao je pred nama
Prisutnima se prvo obratio ministar finansija Siniša Mali, koji je rekao da mu je velika čast što se obraća danas na ovom događaju.
- Sada zvanično postajemo domaćini specijalizovanog EXPO 2027. godine. Ovaj film mi je dao šlagvort da ispričam šta se dešavalo do sada. Pre tačno tri godine smo sedeli i pričali sa predsednikom o tome koji događaj ili koju stvar možemo da uradimo, da pokažemo kako smo se promenili - rekao je Mali, i istakao da je predsednik Vučić predložio da to bude EXPO.
- Veliki posao je pred nama, zvali smo sve zemlje sveta - kazao je Siniša Mali.
- EXPO Beograd nije samo Beograd, već i cela Srbija. Ukupno 323 projekta širom naše Srbije će biti urađena. Hoćemo da podignemo kvalitet života i infrastrukture u našoj zemlji, to nam je cilj. Drugo, čuli smo neke kritike, šta će biti sa novcem koji ulažemo. Dragi prijatelji, mi 2027. godine krećemo u novi investicioni ciklus. Sve što uradimo ostaje građanima Srbije i biće osnova za dalji rast i razvoj naše ekonomije - rekao je Mali.
Ministar finansija je posebno zahvalio predsedniku Vučiću na ideji i posvećenosti i svemu što je uradio za Srbiju: - Srbija pobeđuje, Srbija se promenila, i za Srbiju se borimo! Hvala puno, živela Srbija!
Kerkenzes: Ovo je odjeknulo širom sveta
Posle ministra finansija, obratio se Dimitri Kerkenzes, generalni direktor Međunarodnih izložbi, koji je rekao da je danas veliki dan i zahvalio Vladi i predsedniku Vučiću na viziji da čitav svet spoje u našem regionu.
- Ovo je odjeknulo širom sveta. Tema ovog Ekspa ujedinjuje svet sporta i umetnosti, to je vizija koja je dotakla srca ljudi širom sveta. EXPO predstavlja transformativnu priliku za čitavu istočnu Evropu - kazao je on.
Podsetimo, predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa generalnim sekretarom Međunarodnog biroa za izložbe Dimitrom Kerkenzesom i istakao da preuzimanjem zastave Ekspa Srbija pravi danas još jedan korak ka ostvarenju svog sna.
Zastava Ekspa je nedavno u Parizu zvanično uručena Srbiji povodom organizacije specijalizovane izložbe EXPO 2027. u Beogradu.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari