
Izmenjen režim rada tramvaja zbog blokada!
Ministarstvo unutrašnjih poslova ponovo je apelovalo na građane da se uzdrže od nezakonitih aktivnosti
Blokade u glavnom gradu su svakoga dana što zadaje muke i Gradskom saobraćajnom preduzeću.
Saobraćajnica koja je svakoga dana blokirana je Ulica Jurija Gagarina na Novom Beogradu.
Zbog toga tramvajske linije 7L, 9L i 12L rade u promenjenom režimu saobraćaja, kao i pojedine autobuske linije zbog blokade u Glavnoj ulici u Zemunu, rečeno je u Gradskom saobraćajnom preduzeću (GSP).
Tramvaji na ovim linijama će se u narednom periodu okretati u depo garaži na Novom Beogradu kod Glavne autobuske stanice, umesto na okretnici u Bloku 45.
Jutros je došlo do kraćeg prekida gradskog saobraćaja u Bulevaru kralja Aleksandra, ispred zgrade Pravnog fakulteta. Zastoj je trajao oko 20 minuta, nakon čega je saobraćaj normalizovan.
Ministarstvo unutrašnjih poslova ponovo je apelovalo na građane da se uzdrže od nezakonitih aktivnosti, posebno od blokiranja saobraćajnica na način koji može ugroziti njihovu i bezbednost drugih učesnika u saobraćaju.
Blokade u Beogradu i drugim gradovima započele su još u nedelju uveče, kada su male grupe studenata, uz podršku pojedinih građana, blokirale saobraćajnice. Kao razlog su naveli hapšenje više studenata osumnjičenih za planiranje nasilne promene ustavnog poretka, kao i izražavanje solidarnosti sa uhapšenima tokom incidenata koji su izbili nakon studentskog protesta održanog 28. juna.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari