17:50 >> 05:33

0

Crveno-beli eliminisani od Omonije posle penala

Copyright FK Crvena zvezda/Facebook/Nikola Mitić

Treću sezonu uzastopno u kvalifikacijama za Ligu šampiona Crvena zvezda je igrala produžetke. Po drugi put pobednika su odlučivali penali. Nažalost, ovaj put “bela tačka” nije bila naklonjena crveno-belima.

Srpski šampion eliminisan je na Kipru od Omonije (tok utakmice).

Posle 1:1 golovima u prvom poluvremenu rezultat se dalje nije menjao, a pitanje pobednika rešio je golman domaćeg tima – Brazilac Fabijano.

U trećoj seriji je odbranio šut tek pristiglog napadača Zvezde, Dijega Falćinelija, a zatim i Miloša Degeneka.

Bivši čuvar mreže Porta i Fenerbahčea tako je sprečio da se ponovi 2012. godina, kada su crveno-beli sa Robertom Prosinečkim na klupi, a Bobanom Bajkovićem među stativama na istom stadionu u Nikoziji bili uspešniji.

Ovim porazom Zvezda je ostala bez het-trika učešća u grupnoj fazi Lige šampiona, ali će imati šansu za popravni 1. oktobra u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope. Ime rivala saznaće u petak.

Nije delovalo da će biti tako. Crveno-beli su mnogo agresivnije od rivala ušli u utakmicu, želeli su da što pre povedu, ali je Omonija bila ta koja je prva postigla pogodak. Bilo je to u 31. minutu posle kornera. Lopta je iz ugla išla direktno u gol, uspeo je Borjan da interveniše, ali je najbolje postavljen bio Čeh Mihael Lufter. Bolje reći, zaboravljen od Zvezdinih igrača.

Situaciju po goste pre odlaska na odmor poboljšao je Mirko Ivanić, koji je dobro šutirao glavom na centaršut Bena u poslednjim minutima prvog poluvremena.

Ipak, kako je vreme odmicalo, intenzitet Zvezdinih napada je sve više opadao. Sparina je učinila svoje, što su domaćini i očekivali kada su tražili od UEFA da se na teren istrči u 18 časova po njihovom vremenu (17 po srpskom).

U drugom poluvremenu odličnu priliku za pogodak imao je Ben u 75, ali je njegov šut bio blokiran, dok je u prvom produžetku mladi Gavrić mogao da se proslavi, međutim, lopta je otišla koji santimetar iznad prečke.

Imala je i Omonija šansu za 2:1 u 67. minutu posle voleja Buteaka, ali se “paradom” istakao Milan Borjan.

Zvezdin kapiten, međutim, na kraju nije uspeo da po ko zna koji put bude i spasilac svog tima…