Almerija se vraća u trku za Primeru, Sadik daje golove, a Partizan se raduje

26.11.2020

23:15

0

Crno-beli za korak bliži bonusima od transfera visokog napadača

Španska Segunda se s posebnom pažnjom prati u Humskoj, a iz nedelje u nedelju čelnici Partizana imaju sve više razloga za osmehe na licima, jer se Almerija vraća u trku za plasman u Primeru, a uz to i Umar Sadik ulazi u golgetersku seriju.

Podsetimo, kada je španski klub kupovao visokog napadača, dve strane su postigle dogovor o bonusima, pa će tako u kasu kluba iz Humske da se slije dodatnih tri miliona evra ako se Almerija plasira u elitni rang, te po pola miliona evra za 50 odigranih mečeva i 20 postgnutih golova harizmatičnog centarfora.

Sadik doneo pobedu Almeriji, gol obradovao sve u Humskoj

Almerija nije počela sezonu kako su svi u klubu želeli, ali je ušla u seriju dobrih rezultata, koji su nastavljeni u četvrtak uveče trijumfom na svom stadionu protiv Tenerifa (2:0). To je bio peti uzastopni susret koji ekipa sa “Mediteranea” nije izgubila (četiri pobede i remi), što ih je dovelo do petog mesta na tabeli, uz samo dva boda manje od drugoplasiranog Leganjesa.

A sad adio, Partizane: Umar Sadik na oproštaju od saigrača i trenera na Teleoptiku (video)

Klub čiji dres nose Nikola Maraš i Radosav Petrović do vođstva je došao golom iz penala Hozea Korpasa u 51. minutu, dok je Sadik svoj treći gol za Almeriju i overu trijumfa postigao u 75. minutu, takođe sa bele tačke.