Srbi izgubili od Hrvata, a to nas uvek mnogo boli: Sa Crnogorcima najvažniji meč na Igrama

07:47 >> 08:54

0

Vaterpolisti primili čak 14 golova

Copyright TANJUG/AP Photo/Mark Humphrey

Vaterpolisti Srbije zabeležili su i drugi poraz na Olimpijskim igrama. Ovog puta bolji su bili Hrvati sa 14:12 (5:3, 1:1, 4:4, 4:4)

Mnogo, mnogo loše su srpski vaterpolisti počeli meč sa Hrvatskom. Pre svega u odbrani, za nepunih šest minuta bilo je 5:1 za Hrvate.

A onda su izabranici selektora Dejana Savića zategli defanzivu i uspeli da četvrtinu završe sa koliko-toliko podnošljivih minus dva. Sa sjajnom odbanom nastavljeno je i u drugoj četvrtini, primljen je samo jedan gol, ali je i rival samo jednom kapitulirao. Na pola utakmice bilo je 6:4 za Hrvatsku.

Golom su Hrvati otvorili treću četvrtinu, ali je stigla i reakcija, pa je na 2.48 do kraja ovog perioda na semaforu stajalo 8:8. Ipak, brzo je rival vratio plus dva i sa tiom prednošću otišao u poslednji period.

Luka Bukić je zaključio treću i otvorio četvrtu četvrtinu za velikih i nedostižnih 11:8. To je bilo jasno i vaterpolistima u bazenu, pokušali nešto da urade, ali nisu uspeli da se još jednom vrate u meč.

Vaterpoliste Srbije u ponedeljak očekuje duel sa Crnom Gorom, koji se može nazvati najvažnijim u dosadašnjem toku turnira, jer će direktno odlučiti o daljem putu Delfina na Olimpijskim igrama.