Tramvaj se punom brzinom zakucao u drugi! Kamere snimile jeziv sudar, ima teško povređenih
Jedna osoba je u kritičnom stanju
Najmanje 15 osoba povređeno je, od kojih je jedna u kritičnom stanju, u sudaru dva tramvaja danas na mostu Erazmus u centru Roterdama, saopštile su lokalne vlasti.
Prema navodima RTV Rijnmond, ekipe Hitne pomoći zbrinjavaju povređene u tramvajima i na kolovozu, prenosi NL Tajms.
Jedna osoba ostala je zaglavljena u tramvaju, ali su je vatrogasci izvukli i prevezli u bolnicu.
Regionalna služba za vanredne situacije prvobitno je saopštila da je povređeno 18 osoba, uključujući dvoje sa teškim povredama, ali je kasnije korigovala podatke na najmanje 15 povređenih, među kojima je jedna osoba u kritičnom stanju.
Nesreća se dogodila oko 11.10 časova.
Prema snimcima sa nadzornih kamera, jedan tramvaj velikom brzinom naišao je iz pravca centra grada i udario u drugi tramvaj koji je stajao ispred podignutog mosta.
U sudaru je jedan tramvaj iskočio iz šina, a delovi vozila i staklo rasuli su se po kolovozu.
Na lice mesta upućen je veliki broj policajaca, vatrogasaca i ekipa hitne pomoći.
Gradski prevoznik RET saopštio je da za sada ne može da govori o uzroku nesreće.
Stravična tragedija odnela dva mlada života: Automobil sleteo s puta i zakucao se u betonski zid
"Videli smo snimke i duboko smo potreseni. Saosećamo sa povređenima i putnicima koji su se nalazili u tramvajima", navela je kompanija.
Portparol RET-a rekao je za NOS da su tramvaji opremljeni tasterom ili pedalom koje vozač mora neprekidno da drži pritisnutim.
Ukoliko ih otpusti, tramvaj se automatski zaustavlja.
Napajanje kontaktne mreže je isključeno, a most Erazmus privremeno je zatvoren za saobraćaj.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari