Izrael prekršio primirje! Napali Bejrut, za 24 sata pogođeno 135 ciljeva u Libanu (VIDEO)
Meta je bio komandant iranske divizije
Izraelska vojska izvela je vazdušni udar na južni deo Bejruta, a bezbednosni izvori tvrde da je meta bio Ali El Husini, komandant raketnih snaga u okviru divizije Imam Hosein, iranske formacije koja sarađuje sa Hezbolahom, prenosi "Tajms of Izrael".
Za sada nema potvrde da li je El Husini stradao u napadu, dok je IDF naveo da će više informacija o operaciji biti saopšteno naknadno.
Libanski mediji objavili su da je napad izveden u oblasti Šuvajfat, južno od prestonice Libana.
Ovo je prvi izraelski napad na Bejrut još od 6. maja. Tokom primirja izraelske snage uglavnom su se uzdržavale od udara na glavni grad Libana, nakon zahteva administracije američkog predsednika Donalda Trampa.
Ranije tokom dana izraelska vojska saopštila je da je u prethodna 24 časa pogodila čak 135 ciljeva povezanih sa Hezbolahom u intenzivnim vazdušnim operacijama na jugu Libana.
Kako se navodi u saopštenju, među metama je bilo 10 lokacija za lansiranje raketa koje je Hezbolah koristio za napade na Izrael iz doline Beka i južnih delova Libana, kao i jedan kamp za obuku pripadnika te organizacije, prenosi "Tajms of Izrael".
IDF je dodao da je gađano i 15 infrastrukturnih objekata u gradu Tir na jugu Libana, kao i da su u akcijama ubijeni članovi "terorističke ćelije Hezbolaha".
Šta Amerika može da uradi sa Kubom: Ovo su tri najverovatnija scenarija i svaki je opasan na svoj način
ChatGPT
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari