Lavrov poslao poruku Americi: Spremni smo za razgovor o Ukrajini, ali ovo ne zaboravljamo
Prema njegovim rečima, zapadne zemlje objavile su rat Rusiji i da koriste Ukrajinu kao "geopolitičkog udarnog ovna".
Moskva je uvek otvorena za kontakt sa američkom stranom u vezi sa rešavanjem rata u Ukrajini, izjavio je danas šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.
"Uvek smo otvoreni za kontakte. Oni znaju naš stav. Štaviše, čuli su ga na Aljasci. Iznet je kao odgovor na njihov predlog. Siguran sam da pregovarački tim, gospoda Stiven Vitkof i Džared Kušner, sigurno nisu to zaboravili", rekao je Lavrov, a prenosi Sputnjik.
Lavrov je ocenio da je za Sjedinjene Američkie Države važno da što pre pronađu rešenje za iransku blokadu Ormuskog moreuza, nakon čega bi što pre trebalo da reše i ukrajinsku krizu.
Prema njegovim rečima, zapadne zemlje objavile su rat Rusiji i da koriste Ukrajinu kao "geopolitičkog udarnog ovna".
"Strateški cilj (kolektivnog Zapada), ne sumnjamo, ostaje isti, dominirati, dominirati i dominirati svim neophodnim sredstvima, održati svoju hegemoniju što je duže moguće i obuzdati razvoj novih svetskih centara, konkurenata koji se nalaze u zemljama globalne većine, u Aziji, Africi i Latinskoj Americi", istakao je Lavrov. Prema njegovim rečima, glavna pretnja međunarodnom društvu i bezbednosti jeste politika zemalja "kolektivnog Zapada".
Vetar od 217 kilometara na sat ostavio pustoš: Ima i mrtvih u Teksasu (FOTO)
Tanjug/Elías Valverde II/The Dallas Morning News via AP)
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari