Iranske vlasti tvrde da su uhapsile dvojicu pripadnika Mosada

15.06.2025 | 11:52

Iranske vlasti učestalo hapse ljude koje optužuje za špijuniranje u korist Izraela

Copyright Tanjug/AP Photo/Vahid Salemi)

Iranske vlasti tvrde da su u provinciji Alborz na severu Irana uhapsile dvojicu pripadnika izraelske obaveštajne agencije Mosad.

U saopštenju koje je prenela iranska novinska agencija Tasnim navodi se da su dvoijica navodnih pripadnika Mosada uhapšena dok su pripremali eksplozive i elektronske uređaje za lociranje, prenosi Rojters. Iranske vlasti saopštile su u subotu da je u iranskom gradu Jazdu uhapšeno pet osoba osumnjičenih za špijunažu, navodnu saradnju sa Izraelom i nedozvoljeno fotografisanje u korist Izraela.

Iranske vlasti učestalo hapse ljude koje optužuje za špijuniranje u korist Izraela, najčešće bez dokaza koji bi podržali takve optužbe, navodi Rojters.

azmena vatre između Izraela i Irana eskalirala je u najteži oružani sukob između dve sile od 1948. godine.

<div id="OCM_Sidebar1_Mobile" data-ocm-ad'="" style="margin: 0px; box-sizing: border-box;">

Izrael je tokom noći između četvrtka i petka izveo iznenadni napad na više ciljeva u Iranu, uključujući nuklearna postrojenja i visoke vojne zvaničnike. Napad je opisan kao neisprovociran, što je dodatno podiglo tenzije u regionu.

Teheran je odmah odgovorio – desetinama dronova poslatih ka izraelskoj teritoriji. U noći između petka i subote, Tel Aviv je bio pod udarom projektila, dok se odbrambeni sistem Gvozdena kupola pokazao nedovoljno delotvornim pred tolikom količinom vatrene moći.

Sukobi nastavljeni i noćas.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: Tanjug