Iran zatražio hitnu sednicu Saveta bezbednosti UN zbog napada Izraela!
Izraelska vojska napala je Iran protekle noći, a tokom napada, koji su trajali pet sati, gađano je 20 ciljeva u toj zemlji, a poginula su četiri vojnika
Teheran je danas zatražio hitno zasededanje Saveta bezbednosti UN zbog napada Izraela na Iran u petak, saopštila je iranska misija pri Ujedinjenim nacijama.
- Islamska Republika Iran traži od predsedavajućeg Saveta bezbednosti da sazove hitan sastanak kako bi razmotrili ovo ozbiljno kršenje i nezakonite radnje i priveli ovaj zločinački režim pravdi - navodi se u pismu stalnog predstavnika Irana pri UN Amira Saida Iravanija.
On je to pismo uputio aktuelnoj predsednici SB UN, švajcarskoj predstavnici Paskal Kristin Bersvil, i generalnom sekretaru Antoniju Guterešu, prenosi RIA Novosti.
Izraelska vojska napala je Iran protekle noći, a tokom napada, koji su trajali pet sati, gađano je 20 ciljeva u toj zemlji, a poginula su četiri vojnika.
Serija eksplozija začula se u okolini Teherana ubrzo nakon što je izraelska vojska objavila da su u toku napadi na vojne ciljeve u Iranu kao znak odmazde za iranski napad na Izrael koji je izveden 1. oktobra.
Bonus video:
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari