Mlada Palestinka koja je puštena iz izraelskog zatvora bila u samici, nije znala za dešavanja u Gazi: Uhapšena sa 16 godina
Osam godina je provela iza rešetaka, iznenadila se kad su joj rekli da je slobodna
Marah Bakir, mlada Palestinka koju je Izrael pustio iz zatvora u sklopu razmene talaca i zatvorenika, iznenadila se zbog ovog dogovora, jer nije znala šta se dešava napolju.
Uhapšena je sa 16 godina zbog napada nožem na graničnog policajca i do pred smo puštanje bila je u samici.
Posle više od osam godina zatvora, nakon puštanja je izjavila novinarima da je vest o sporazumu bila potpuno iznenađenje za nju, budući da je bila izolovana i nije imala informacija o situaciji u Gazi.
- Dogovorili su se nakon smrti mnogo ljudi i to me čini nesrećnom - rekla je ona.
U petak uveče došla je u kuću svoje majke u Beit Hanini u Jerusalimu, koja ju je dočekala u suzama.
Nakon što je dogovoren četvorodnevni prekid vatre, Hamas je oslobodio 11 Tajlanđana, jednog Filipinca i 13 žena i dece iz Izraela, a Izrael 39 Palestinaca (24 žene i 15 tinejdžera).
Izrael je dobio spisak talaca koje bi Hamas trebalo da oslobodi drugog dana primirja, a na novoj listi su, prema izveštaju, 13 osoba, i više dece nego juče.
Kakve vesti danas stižu iz Pojasa Gaze pratite iz minuta u minut u našem blogu uživo.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari