aktuelno

Trampu vezane ruke! Posle Tvitera i Fejsbuka ugasili mu i blog!

03.06.2021

06:46 >> 12:16

0

Autor: Jelena Stokic Jovanovic

Trampu vezane ruke! Posle Tvitera i Fejsbuka ugasili mu i blog!
Copyright Tanjug/AP Photo/John Raoux, File)

Komunikaciona platforma pod nazivom “Sa stola Donalda Dž. Trumpa” pokrenuta je prošlog meseca, a sada je, kako je izjavio Trampov portparol, ta mreža je potpuno uklonjena.

Pošto su Trampu zabranjeni pristupu Tviteru Fejsbuku on je odlučio kako će da objavljuje sopstveni sadržaj – putem bloga na svojoj stranici.

Naime. “sa stola Donalda Dž. Trumpa” je imao odeljak na zvaničnoj veb stranici bivšeg predsednika, ali je sada uklonjen.

Tramp i njegovi saveznici već dugo optužuju gigante društvenih medija da su ukaljani političkom pristrasnošću i skloni cenzuri konzervativaca.

 

Inače, tokom januara Tramp se hvalio desetinama miliona pratilaca na Tviteru i milionima na Fejsbuku, pa je ovom platformom pokušao da dostigne te brojke.

Otkako je napustio funkciju 20. januara, bivši predsednik, koji je više puta nagovestio da bi se mogao ponovo kandidovati za Belu kuću 2024. godine, održao je samo nekoliko ličnih nastupa i učestvovao je u intervjuima samo sa prijateljskim medijima.

Između Trampovog odlaska iz Bele kuće i pokretanja ove platfrome u maju, bivši predsednik delio je zvanične izjave preko svojih surogata, kancelarije i svog odbora za političku akciju “Save America.”

Pročitajte još

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

TAGOVI:

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike