aktuelno

Tajfun vraćen kući: Bizon lutao danima po Fruškoj gori, sada je ponovo u rezervatu (FOTO)

10.09.2025

11:33

0

Autor: 24sedam

Nacionalni park Fruška gora oglasio se jutros

Tajfun vraćen kući: Bizon lutao danima po Fruškoj gori, sada je ponovo u rezervatu (FOTO)
Copyright Foto: Profimedia

Nakon nekoliko dana potrage za odbeglim bizonom u nacionalnom parku "Fruška Gora", drami je jutros došao kraj. Nacionalni park Fruška gora oglasio se jutros

Naime, bizon koji je pobegao pre nekoliko dana je uspešno vraćen u ograđeni deo, naveli su na Instagram stranici parka.

-Tajfun se vratio kući! Naš bizon Tajfun, koji je prethodnih dana bio van ograđenog prostora, uspešno je vraćen i sada je bezbedno u svom ograđenom delu. Tokom celog perioda naši lovočuvari i nadležne službe pažljivo su pratili njegovo kretanje i radili na tome da ga vrate – i uspeli smo! Hvala svima na podršci i razumevanju - napisali su na Instagramu.

 

 

Podsećamo, tokom proteklih dana iz nacionalnog parka apelovali su na posetioce da, ukoliko primete životinju od pola tone, ne pokušavaju da mu priđu i ne uznemiravaju ga. 

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike