Vojvodina napravila drugi korak ka odbrani trona

08.04.2021

16:57

0

Odbojkaši novosadskog kluba nadomak pete uzastopne titule

Odbojkaši Vojvodine u Beogradu će imati prvu priliku da odbrane nacionalni tron. U trećem meču finalne serije plej-ofa, Novosađani su u maloj dvorani “Spens” bili bolji od Partizana 3:0 (25:12, 27:25, 25:17).

Crno-beli su svoju šansu da treći meč finala učine zanimljivijim propustili u drugom setu. Izabranici Bojana Janića su bili u vođstvu većim delom tog prioda igre, početkom seta imali su plus četiri, u finiš su ušli s vođstvom 22:21, ali su dozvolili rivalu da napravi preokret i potom na razliku napravi odlučujući korak ka trijumfu.

Uvodni deo meča puleni Slobodana Boškana rešili su veoma ubedljivo u svoju korist, dok u trećem nisu dozvolili crno-belima ni najmanju šasnu da se vrate u meč i budu prvi tim koji je u plej-ofu uspeo da oduzme set četvotrostrukom uzastopnom šampionu u “Spensu”.

Četvrti meč finala igra se u Beogradu 12. aprila od 19 časova.