Mora to bolje na "Marakani": Hrvat autogolom dao nadu Zvezdi, ali joj je presudio bivši igrač Partizana

15:55 >> 17:16

0

Revanš je na programu za sedam dana u Beogradu

Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene počeli su takmičenje u Evropi, utakmicom drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, i to porazom od 2:1 u Almatiju. Zanimljivo je da su sva tri gola postigli igrači domaćina, prvo Hoze Kante, zatim je Dino Mikanović izjednačio autogolom, a konačan rezultat postavio je Maki Banjak, doskorašnji fudbaler Partizana.

Meč sa Kairatom bio je drugi takmičarski ove sezone. U petak, prvak Srbije bio je domaćin Vojvodini u Superligi, ali golova nije bilo. Sada su crveno-beli poraženi, a priliku za popravni imaće za sedam dana na stadionu “Rajko Mitić”.

U prvom poluvremenu, domaćin na čijoj je klupi Kiril Keker je bio konkretniji tim, a došao je i do prednosti u 24. minutu. Posle kornera sa desne strane, bez velikih problema je skočio i zakucao loptu iza leđa Milana Borjana. Ispostavilo se da je Zvezda primila gol iz situacije koja je u proteklom periodu bio njen zaštitni znak – prekid.

U nastavku meča, Zvezda je krenula znatno bolje i imala inicijatvu. Autogol Mikanovića je bio “injekcija” za srpskog šampiona. Bilo je prilika, ali je onda usledilo kašnjenje Milana Rodića i pogodak Banjaka. Uzalud je protestovao Milan Borjan. Sudija Hamit Umit Meler nije menjao (ispravnu) odluku.

Kada je reč o timu, Stanković je šansu od početka dao očekivanom sastavu, sa manjim korekcijama. Ispred Borjana su bili bekovi, imenjaci, Milani, Gajić i Rodić, a štoperski tandem su činili Aleksandar Dragović i Radovan Pankov. U odnosu na meč sa Vojvodinom, Dragović je zadržao mesto, dok je Pankov zamenio Srđana Babića.

Ispred su bili zadnji vezni, Seku Sanogo i Nenad Krstičić, a još bliže golu Kairata, El Fardu Ben, Mirko Ivanić i Aleksandar Katai. Najistureniji je bio Milan Pavkov kjoji je dobio prednost u odnosu na Luisa Dionija i Nikolu Krstovića. Francuz je ušao u drugom poluvremenu, ali kao ni Pavkov nije bio opasan po gol rivala.

Crveno-beli su danas pokušavali uglavnom po levoj strani, ali uvek su dolazili do kaznenog prostora. Dalje nisu bili opasni. U drugih 45 minuta šansu su dobili i Gelor Kanga, Aksel Bakajoko i Filipo Falko. Osim jednog pokušaja Kange, ne može se reći da je njihov ulazak promenio nešto na bolje.

Zvezdi je opet, kao i protiv Vojvodine nedostajala završnica, pa će Stanković na tome morati da poradi. Takođe će morati da poradi i na “branjenju” prekida, posle kojih su i primljena oba gola.

Već u subotu ih očekuje duel Superlige sa ekipom Mladosti iz Lučana. Posle toga čeka ih i revanš u Beogradu, a ukoliko bude uspešna za rivala u trećem kolu imaće boljeg iz dvomeča Alaškert – Šerif. U ovom trenutku, bliži plasmanu dalje su Moldavci. BLOG UŽIVO:

KAIRAT – CRVENA ZVEZDA 2:1

Strelci: Kante 24′, Banjak 78′ – Mikanović 57′ ag

Žuti kartoni: BurančijevKatai, Borjan

Stadion: Centralni u Almatiju

Sudija: Hamit Umit Meler (Turska)

KAIRAT: Pokatilov, Mikanović, Dugalić, Alip, Sujumbajev (od 46′ Burančijev), Poljakov, Kosović (od 11′ Vorgovskij), Hovnasijan, Šušenačev (od 67′ Banjak) , Vagner Lav, Kante.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Dragović, Pankov, Rodić, Sanogo, Krstičić, Ben (od 89′ Falko), Ivanić (od 67′ Kanga), Katai (od 84′ Bakajoko), Pavkov (od 46′ Dioni).

Kraj utakmice

Igraće se još tri minuta. Zvezda pritiska.

89′  – Kanga centrira na peterac, ali ispred Dionija hvata Pokatilov. Umesto Bena Falko.

84′ – Bakajoko umesto Kataija.

78′ – Banjak koristi lošu reakciju odbrane i Kairat opet vodi. Borjan traži ofsajd, ali sudija iz Turske ne menja odluku. Ponovo vodi Kairat.

77′ – Kanga sa 16 metara iskosa, odlično brani Pokatilov.

70′ – Centaršut Kataija sa desne strane, ali Pokatilov lako hvata.

67′ – Polijakov šutira sa 20 metara, ali neprecizan. Umesto Ivanića Kanga. U igri je i doskorašnji igrač Partizana, Maki Banjak, umesto Šušenačeva.

59′ – Katai sa ivice kaznenog prostora, ali visoko preko gola.

57′ – Izjednačenje. Autogol Dina Mikanovića. Hrvatski defanzivac nespretno i nesretno u svoj gol.

Pre toga, Ivanić do Gajića na desnom boku ubacuje loptu u kazneni prostor ka Dioniju. Mikanović pokušava da seče loptu, ali ipak rezultatski vraća Zvezdu u meč.

54′ – Katai pokušava sa distance, ali je neprecizan.

50′ – Krstičić natrčava na loptu, na desetak metara, ali visoko preko gola. Pre toga, boksuje golman Kairata.

49′ – Katai traži Dionija u kaznenom prostoru, ali je lopta daleko od Francuza koji je na pozajmici iz Anžea.

Izmene na početku nastavka utakmice. Umesto Pavkova ulazi i debituje Dioni. U ekipi Kairata je i Burančijev koji menja Sujumbajeva zbog povrede.

Kraj prvog poluvremena

45+3′ – Katai do Rodića, lopta je u autu. Izvodi Ben. Ali nema promene rezultata.

Igra se još dva minuta

43′ – Katai ulazi u kazneni prostor, ali je šut izblokiran.

41′ – Katai sa leve, Gajić sa desne strane. Nema opasnosti posle centaršuteva.

36′ – Ivanić i Katai kombinuju po levoj strani. Ali nema opasnosti po gol Pokatilova.

32′ – Ponovo “glavomet” u kaznenom Zvezdu. Lav šalje loptu u gol-aut.

27′ – Ben centrira, Ivanić glavom, ali je ipak u ofsajdu.

24′ – Rodić seče napad po desnoj strani. Novi korner za Kairat. Kante je sam, skače i pogađa glavom. Vodi domaćin.

22′ – Ben ulazi u kazneni, pada, ali sudija iz Turske ne misli da je to za nasjtrožu kaznu.

19′ – Ben zaustavljen prekršajem na 30-ak metara od gola. Katai izvodi “slobodnjak”, Benov prodor po levoj strani, ali je izblokiran. Nešto kasnije, Katai prekršajem zaustavlja kontru i dobija žuti karton.

18′ – Katai prolazi po levoj strani. Izblokira, prvi korner za Zvezdu. Nema opasnosti po gol domaćina.

16′ – Novi korner za Kairat. Ovog puta sa leve strane. Posle izbijene lopte, Kante pokušava sa ivice kaznenog, ali je pokušaj izblokiran.

11′ – Posle kontre Kairata Kosović se povredio. Ulazi lekarska ekipa, izvoze bivšeg igrača Partizana van terena. Trener Keker mora da menja. Na terenu umesto njega je Vorgovskij.

8′ – Ben pokušava sa ivice kaznenog prostora, ali golman Kairata lako hvata loptu. Na drugoj strani novi korner za domaćina. Otklonjena opasnost.

7′ – Pavkov proba udarcem sa ivice kaznenog, iskosa po levoj strani, ali je blokiran.

2′ – Hovnasijan lako prolazi Dragovića, ima “jedan na jedan” sa Borjanom. Golman Zvezde brani. Nije dobro ako je golman u prvom planu.

Počinje utakmica.

Na tribinama ima navijača, ali ne u punom kapacitetu.

Utakmica između prvaka Kazahstana i Srbije će uskoro početi

Temperatura u Kairatu je 29 stepeni Celzijusa, a vreme je delimično oblačno.

Takođe, štoperski tandem čine Aleksandar Dragović i Radovan Pankov, koji će igrati umesto Srđana Babića.

Kao što se vidi, u špicu je Milan Pavkov koji nije bio u prvom planu na pripremama u Austriji. U duelu sa Vojvodinom ušao je pred kraj umesto tadašnjeg startera Nikole Krstovića.

Na klupi su Popović, Babić, Degenek, Kanga, Falko, Petrović, Nikolić, Gavrić, Eraković, Dioni, Srnić, Bakajoko.

Danas igra Zvezda!📍 Almati🏟️ Centralni stadion🏆 Kvalifikacije za Ligu šampiona⏳ 1️⃣6️⃣:0️⃣0️⃣🔴⚪

Posted by FK Crvena zvezda on Среда, 21. јул 2021.

Kada je reč o Kairatu, Kiril Keker je izabrao ove startere: Pokatilov, Mikanović, Dugalić, Alip, Sujumbajev, Poljakov, Kosović, Hovnasijan, Šušenačev, Vagner Lav i Kante.