Bivši partizanovac dve godine čekao na gol, a onda je zagorčao život zvezdašima (VIDEO)

21.07.2021

16:16

0

Maki Banjak presudio pobednika utakmice u Almatiju

Copyright Maki Banjak/Printscreen

Bivši crno-beli Maki Banjak nije dobio pravu šansu u dresu Partizana, ali je na prvom koraku pokazao bivšim poslodavcima i treneru Stanojeviću da su možda pogrešili što su ga se tako lako odrekli pre par nedelja.

Uzdanica Kairata dobio je priliku da zaigra kao zadnji vezni sredinom drugog poluvremena da bi u 78. minutu, iskoristio prvu priliku da postigne pogodak za konačnih 2:1 protiv srpskog šampiona.

Banjak nije od onih štopera sa instiktom centarfora u protivničkom kaznenom prostoru, što pokazuje i njegova statistika. Poslednji put se upisao u strelce kao igrač Olimpije 23. novembra 2019. godine, a za “zmajčeke” postigao je samo još jedan gol u dve sezone.

Za Partizan je odigrao 16 mečeva i nijednom nije tresao mrežu, dok je u debiju protiv Crvene zvezde posle samo desetak minuta provedenih na terenu doneo radost svojim novim saigračima.

Drugi igrač Partizana Nebojša Kosović izašao je iz igre u 12. minutu zbog povrede zadnje lože leve noge.