Ukrajina umalo šokirala Amsterdam: Damfris spasao Holanđane

20:55 >> 21:05

0

Domaćin se baš kockao na startu EP

Copyright Tanjug/John Thys/Pool via AP

Čudan meč odigrali su Holanđani i Ukrajinci na startu prvenstva Evrope. Amsterdam je bio u stanju euforije, potom je žestoko strepeo, ali je na kraju proslavio prvu pobedu na kontinentalnom šampionatu 3:2 (0:0).

Imali su Holanđani inicijativu od starta meča, samo zahvaljujući golmanu Bushanu Ševčenkova ekipa imala je pozitivan rezultat sve do starta drugog poluvremena, kada je domaći tim blickrigom najavio trijumf.

Vajnaldum u 52. i Veghorst u 59. minutu krunisali su mngo bolju igru svoje selekcije, koja je umalo od gotovog napravila veresiju.

Na isti način na koji su se našli u velikom zaostatku, Ukrajinci su se vratili u meč. U razmaku od četiri minuta Jarmolenko (75’) i Jaremčuk (79’) hladnim tušem polili „Johan Krojf arenu“, koja je odahnula kada je Damfris u 85. minutu po treći put poslao loptu iza leđa Bushana.