KRAJ: Đoković nadoknadio dva seta zaostatka, Museti se odlučio za nesportski potez i predaju!

07.06.2021

11:15 >> 15:07

0

Srpski teniser slavio protiv talentovanog italijanskog igrača

Copyright Tanjug/AP Photo/Michel Euler

Bez mnogo problema je Novak Đoković prošao prva tri kola na Rolan Garosu. Lako su pred njim padali Sandgren, Kuevas i Berankis. U četvrtom ga je dočekao najteži izazov – Lorenco Museti (Italija).

Srpski as je uspeo da se vrati iz dva seta zaostatka i da dođe do prolaska u narednu rundu – 6:7 (7:9), 6:7 (2:7), 6:1, 6:0, 4:0.

Na kraju duela je Italijan napravio na neki način nesportski potez pošto je na 4:0 u petom setu odlučio da preda meč umesto da ostane na terenu i da završi meč na fer i korektan način. Bilo kako bilo, Novak nastavlja takmičenje.

Sada ga čeka duel sa još jednim italijanskim predstavnikom – Mateom Beretinijem. On je do te runde stigao pošto se Rodžer Federer povukao sa takmičenja.

Dešavanja sa meča pratite na portalu „24sedam“.

Dobio je Novak lagano gem poveo sa 4:0 i tada je Italijan pomalo nesportski odlučio da preda meč.

16:53′ – FRUSTRACIJA ITALIJANA ZA NOVI BREJK

Nervozni Museti je posle izgubljenog poena nervozno izbacio lopticu van stadiona. Novak je napravio novi brejk, a Lorenco je sve više frustriran (3:0).

16:50′ – AS ZA GEM

Nastavlja Novak da igra odlično, as udarcem je potvrdio brejk i uvećao prednost u petom setu (2:0).

16:44′ – BREJK!

Sa bolnom grimasom na licu je Đoković igrao prvi gem u petom setu. Bilo je jasno da bol postoji, posebno pošto je kažiprst desne ruke u pitanju. Uprkos tome je Novak osvojio gem i napravio brejk, osmi iz isto toliko pokušaja.

16:39′ – POEN I LEKARSKA POMOĆ

Vratio se Museti na teren. A Novak se u prvom poenu okliznuo, završio je na zemlji i iz ležećeg položaja je uspeo da se vrati i da osvoji taj poen. Međutim, tada je tražio lekarsku pomoć pošto se pojavila krv na kažiprstu desne ruke. Ušao je lekar, pa je usledila nova pauza.

16:35′ – ITALIJAN TRAŽIO PAUZU

Italijan je otišao u svlačionicu i dobio je malu pauzu. Novak je to vreme koristio da se istegne i ostane zagrejan.

16:32′ – NULA!

Potvrda i novi gem Đokovića za 6:0! Izgubio je ukupno četiri poena u četvrtom setu!

16:29′ – NOVI BREJK

Maestralni Đoković dolazi do 5:0! Itailjanu se smeši “nula” u četvrtom setu.

16:25′ – BEZ POENA ZA ITALIJANA

Prosto neverovatno deluje igra Đokovića. U prva četiri gema četvrtog seta Italijan nije osvojio nijedan poen (4:0).

16:23′ – NEVEROVATNI SRBIN

Još jedan brz gem za Đokovića, stiže do 3:0 i sve je bliži petom setu.

16:21′ – MUSETI NERVOZAN, NOVAK SIGURAN

Đoković bez izgubljenog poena osvaja gem. Museti je sve nervozniji, svađa se sam sa sobom i sve češće priča sebi u bradu.

Tanjug/AP Photo/Michel Euler

16:18′ – BREJK ĐOKOVIĆA!

Odličan početak četvrtog seta i odmah brejk za srpskog igrača (1:0).

16:14′ – SET ZA ĐOKOVIĆA

Novak je napravio još jedan brejk, pa je to ponovo potvrdio i dobio je treći set (6:1).

16:08′ – BRZ GEM ZA NOVAKA

U odnosu nap rva dva seta u trećem se igra mnogo brže, još jedan brz gem za Đokovića (4:1).

16:06′ – PREKIDA NIZ ITALIJAN

Uspeo je Italijan da osvoji prvi gem u trećem setu i da prekine seriju srpskog igrača (3:1).

16:02′ – POVRATAK ĐOKOVIĆA

Potvrdio je Đoković napravljeni brejk i poveo sa 3:0 u trećem setu.

15:58′ – BREJK NOVAKA!

Novak je došao do 0:30 na servis rivala, Italijan je uzvratio, ali je Đoković odličnim poenom na mreži došao do prilike da oduzme servis rivalu. Tu šansu je iskoristio kada je Museti bekhend poslao u aut (2:0).

15:54′ – GEM ZA ĐOKOVIĆA

Savršen početak trećeg seta za Đokovića. Gem na svoj servis bez izgubljenog poena (1:0).

15:49′ – NOVAK NA PAUZI

U pauzi između dva seta je Novak tražio pauzu za toalet i otišao je na kratko unutar stadiona.

15:43′ – MUSETIJU I DRUGI SET!

Idealan početak za Musetija i dva mini-brejka (0:4). Treći poen je dobio na neobičan način, Novak je izašao na mrežu, mislio je da je dobio poen, Museti je uz mnogo sreće uspeo da vrati lopticu i da je pošalje na liniju. Đoković je čekao sudiju da uzvikne aut, to se nije dogodilo. Ogromnu grešku je naravio Srbin. Iz toga nije uspeo da se vrati. Museti je dobio i drugi set – 2:7.

15:40′ – NOVI TAJ-BREJK

Igraće se još jedan taj-brejk! Novak je osvojio gem na svoj servis rutinski i zakazao novi odlučujući gem.

15:37′ – NEVEROVATNI ITALIJAN

Nestvarni udarci Italijana. Praktično crta po terenu, radi sve što zamisli i to mu donosi novi gem i ponovo prebacuje pritisak na stranu Srbina (5:6).

15:34′ – IZJEDNAČENJE

Uspeo je Đoković da osvoji gem na svoj servis i da dođe do izjednačenja u drugom setu (5:5).

15:30′ – ITALIJAN BLISTA

Stigao je Đoković do 30:30 i onda ramom reketa udario lopticu što je dalo šansu Musetiju da izađe na mrežu i da lako reši poen. I u narednom je izašao na mrežu i prebacio pritisak na Đokovića (4:5).

15:25′ – NOVE MUKE ZA NOVAKA

Suočavao se Đoković sa novom brejk loptom, teškom mukom je uspeo da se izvuče iz nezgodne situacije i da izjednači (4:4).

15:17′ – MUSETI PREKIDA SERIJU

Uspeo je Museti da prekine seriju Đokovića od dva uzastopna gema i da povede (3:4).

15:13′ – ĐOKOVIĆ SE SPASAO

Krenuo je Novak gem odlično sa 30:0, da bi onda Museti dobio tri uzastopna poena i stigao do nove brejk šanse, a dobio je i novi aplauz od Novaka posle jednog od tih poena. Tada je Đoković pronašao odličan servis i uspeo da izjednači (3:3).

15:08′ – ODGOVOR NOVAKA

Ekspresan odgovor Đokovića. Bez izgubljenog poena je oduzeo servis rivalu i vratio se u set (2:3).

15:04′ – BREJK ITALIJANA

Muke za Đokovića, nastavlja previše da greši, a Italijan sve to surovo kažnjava i stiže i do brejka (1:3).

14:58′ – NEVEROVATNI MUSETI

Došao je Novak do 0:30 i mogao je da stigne do tri uzastopne brejk šanse. Linijski sudija je tada napravio grešku, a Museti je potom odigrao još jedan nestvaran poen, dobio dodatno samopouzdanje i osvojio gem (1:2).

14:53′ – ĐOKOVIĆ SE MUČI

Uz malo problema je Novak stigao do gema. Od 15:30 je uspeo da osvoji prvi gem na svoj servis u drugom setu (1:1).

14:47′ – SIGURAN LORENCO

Prvi gem u drugom setu je rutinski osvojio Museti.

14:34′ – MUSETIJU TAJ-BREJK!

Novak je savršeno započeo odlučujući gem i poveo sa 2:0, pa je to potvrdio na svoj servis (4:1). Museti je zatim uspeo da se izvuče, pa da vrati mini-brejk (4:4). Novak nije dozvolio novu šansu (5:4). Italijan je osvojio naredna dva poena i došao na korak do seta (4:6). Novak je pogodio liniju i imao je malo sreće (6:6). U narednom poenu ga je sreća napustila, pa je Museti imao priliku da servira za set. Fantastičnim drop-šotom je Novak uspeo da se izvuče. Još jedan maestralan poen, nadmudrivanje na mreži je na kraju pripalo Musetiju za novu set loptu (7:8). Treću set loptu je iskoristio i dobio prvi set (7:9).

14:28′ – MUSETI ZA TAJ-BREJK

Dva fenomenalna poena Musetija na startu gema, prvi bekhend paralelom, pa savršenim drop-šotom. Ni Vajda nije mogao da veruje sa tribina. Museti je odveo set u taj-brejk.

14:23′ – NOVAK SE IZVUKAO

Našao se Novak u problemu kada je Museti došao do 15:30, ali je sa dva odlična servisa uspeo da se izvuče i dođe do 40:30. Usledila je duga razmena koja je završena greškom Italijana. Novak je tako obezbedio taj-brejk ukoliko ne uspe da oduzme servis rivalu pre toga.

14:19′ – MUSETI SE NE DA

Novak osvaja prvi, pa poklanja dva poena protivniku. Zatim igra savršen poen za 30:30. Museti sjajnim forhendom stiže do gem lopte i koristi je pošto Novak lopticu šalje u mrežu.

14:14′ – PRITISAK NA ITALIJANU

Rutinski je Đoković uzeo gem na svoj servis i prebacio pritisak na protivnika (5:4).

14:12′ – ĐOKOVIĆ ZAPRETIO

Savršeno je Italijan počeo svoj servis gem i stigao do 40:0, ali je onda Đoković pokazao zašto je tu gde jeste, osvojio je naredna tri. Ipak, Museti je uspeo da se izvuče i da ne dozvoli nove brejk šanse. Na kraju tog gema je bila zanimljiva i situacija kada je Lorenco poskočio kako bi pustio lopticu da ode u aut.

14:05′ – APLAUZ OD NOVAKA

Fenomenalan poen odigrao je Italijan, na mreži je odigrao smeč i to tako što je stigao Novakov lob i uspeo je udarcem iza leđa da iznenadi Novaka, odmah je dobio aplauz od Srbina i publike. Usledili su dobri servisi i novi gem za Đokovića (4:3).

14:01′ – IZJEDNAČENJE

Nije dao Lorenco novu šansu Novaku. Uspeo je da stigne do izjednačenja i to servis/volej igrom na poslednjem poenu (3:3).

13:57′ – UZVRAĆA MUSETI

Novak je odservirao as, ali je sudija sišao sa stolice i objasnio da je loptica ipak u autu. Nije to smetalo mnogo srpskom igraču koji je brzo stigao do 40:15. Taj poen je obeležio Museti pošto je nagazio na reklamu koja je bila iza njega. Imao je dosta sreće da se ne povredi. Posle te nezgode je Italijan osvojio dva naredna poena (40:40), da bi potom došao do šanse i da vrati brejk. Đoković je poslao lopticu u mrežu i pomogao rivalu da se vrati u set.

13:46′ – BREJK NOVAKA!

Prvi brejk na meču napravio je Novak i to na impresivan način. Nije izgubio nijedan poen na servis Italijana!

13:42′ – ĐOKOVIĆ SIGURAN

Za razliku od prvog, u trećem gemu je Novak bio znatno sigurniji. Uz to je imao i uspešan drop-šot i pokazao je da polako ulazi u ritam.

13:39′ – MUSETI ASOM DO GEMA

Siguran je bio Italijan u svom prvom servis gemu. As udarcem ga je završio (1:1).

13:35′ – PRVI GEM

Museti je dobio na podbacivanju novčića i izabrao je da prvi riternira. Prvi poen je dobio vinerom, pa je pripretio sa 15:30, a onda je Novak skraćenom dijagonalom iz forhenda podigao publiku na noge i dobio aplauz. Na gem lopti je Novak napravio duplu servis grešku (40:40). Osvojio je naredna dva poena i dobio prvi gem na meču (1:0).

13:26′ – ZAGREVANJE

Srbin i Italijan se zagrevaju za početak meča.

13:23′ – POBEDA TINEJDŽERSKE SENZACIJE

Mlada amerčka teniserka Koko Gof (17) je napravila novu senzaciju. Prošla je u četvrtfinale takmčenja na “Šatrijeu” pobedom protiv Ons Žaber (6:3, 6:1). i Novak je upravo čekao njen meč da se završi da izađe na teren.

13:19′ – VETERAN PROTIV NOVAJLIJE

Zanimljiva najava meča na zvaničnom Tviter profilu Rolan Garosa – veteran protiv novajlije.