Nole sačuvao nadu u polufinale Dejvis kupa! Đoković ekspresno doneo Srbiji izjednačenje protiv Kazahstana!

01.12.2021

20:16

0

Najbolji teniser sveta savladao Bublika u dva seta

profimedia-0645881111 - Copyright Profimedia

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ostavio je Srbiju u igri za plasman u polufinale Dejvis kupa!

Posle dramatičnog meča i veoma bolnog poraza Miomira Kecmanovića u duelu sa Mihailom Kukuškinom, prvi reket planete savladao je Aleksandera Bublika i doneo "orlovima" izjednačenje u duelu sa Kazahstanom - 2:0 (6:3, 6:4).

Nole nije ostavio ni promil nade 36. teniseru sveta da može do izjednačenja. Od starta je srpski as jasno stavio do znanja da je jedino što ga zanima ekspresan završetak meča i u tom cilju je uspeo, pošto je do 37. pobede, a 18. uzastopne u Dejvis kupu, stigao za sat i 17 minuta igre.

Po jedan brejk u oba seta bio je dovoljan Đokoviću da savlada Bublika, koji je samo početkom drugog seta uspeo da koliko toliko "zakomplikuje život" Novaku u Madridu. Tada je kazahstanski teniser propustio dve prilike da oduzme servis srpskom asu, koji je u ostatku meča bio dominantan i bez većih poteškoća predstojeći duel u dublu učinio odlučujućim.

Posle borbe parova, biće jasno koja će od ove dve selekcije na megdan Hrvatima u borbi za finale.

DRUGI SET

6:4 - KRAJ! Novak je odlučujući gem na meču rešio uz dva izgubljena poena.

5:4 - Bio je je Đoković nadomak pobede na servis rivala. Pošto je spasao prvu gem loptu, Nole je došao do prilike da još jednom oduzme servis protivniku, koji je, ipak, uspeo da ostane u meču. Sada mu predstoji teži deo posla, da proba da oduzme servis Đokoviću i tako produži duel.

5:3 - Bublik u narednom gemu servira za ostanak u meču, pošto je Nole osvojio osmi gem drugog seta bez izgubljenog poena.

4:3 - Imao je Novak priliku da napadne servis rivala, poveo je 0:30, ali je kazahstanski teniser, uz malo sreće pri rezultatu 30:30, uspeo da sačuva servis.

4:2 - Sigurno srpski as korača ka pobedi Iako je izgubio prvi poen u gemu, Novak je ubedljivo zadržao brejk prednosti.

3:2 - Slično kao u prvom setu, Bublik bez mnogo poteškoća prekida Noletovu seriju od tri vezana osvojena gema.

3:1 - Lako, rutinski i bez izgubljenog poena, Novak je potvrdio brejk!

2:1 - BREJK! Odmah je Nole kaznio propuštenu šansu rivala. Poveo je Đoković 0:30, Bublik je na trenutak uspeo da se vrati (30:30), ali su naredna dva poena pripala srpskom asu, koji je i drugi put na meču oduzeo servis rivalu.

1:1 - Prvi put na meču Nole je bio u problemu. Bublik je napao servis prvog tenisera sveta, stigao je do dve brejk lopte, ali je Đoković uspeo da se izvuče iz veoma neugodne situacije, pretvorivši prvu gem priliku u poen kojim je sačuvao servis.

0:1 - Bublik, uz dva izgubljena poena, stiže do osvajanja uvodnog gema u drugom setu i prvog vođstva na meču.

PRVI SET

6:3 - Nole je rutinski stigao do osvajanja prvog seta. Posle 38 minuta igre, srpski as je, bez izgubljenog poena, rešio odlučujući gem u setu.

5:3 - Ispustio je Đoković čak pet brejk i set lopti. Posle velike borbe, kazahstanski teniser je uspeo da produži prvi set, barem za još jedan gem.

5:2 Posle 27 minuta igre, Novak je stigao nadomak osvajanja prvog seta. Sedmi gem je osvojio bez izgubljenog poena.

4:2 - Bublik, uz jedan izgubljen poen, prekida Noletovu seriju od tri vezana osvojena gema.

4:1 - Uz jedan izgubljen poen, Đoković je potvrdio brejk.

3:1 - BREJK! Bravo Nole! Đoković pravi prvi brejk na meču, iskoristivši, bekhend vinerom, poslednju, od dve vezne, priliku da oduzme servis rivalu.

2:1 - Siguran gem za Noleta, osvojen uz jedan izgubljen poen.

1:1 - Šteta! Imao je Nole dve brejk prilike, ali je Kazahstanac posle velike borbe i četiri izjednačenja, uspeo da sačuva servis.

1:0 - Dobro je Nole otvorio meč. Iako je Bublik poveo 15:30, naredna tri poena su bez velike drame pripala srpskom asu.