Srbin napokon proradio: Briljantni Fića preko Poljaka do polufinala

21:45

0

Autor: M. N.

Naš teniser za plasman u finale turnira u Sofiji igraće protiv Jana Sinera

Filip Krajinović ostvario je veliki uspeh, jer se plasirao u polufinale ATP turnira u Sofiji.

Srpski teniser je u četvrtfinalu bio bolji od Poljaka Kamila Majčržaka sa 2:1 (6:3, 4:6, 6:3) za dva sata i 15 minuta.

On će za plasman u finale igrati protiv odličnog Italijana Jana Sinera, koji je glavni favorit ta osvajanje turnira u prestonici Bugarske.

Viđen je odličan duel tokom tri seta, vodila se velika borba za svaki poen. Krenimo redom, u prvom delu meča, Krajinović je došao do vođstva serijom od četiri osvojena gema.

Očekivalo se da će srpski teniser nastaviti u istom ritmu i u drugom, ali Poljak je zaigrao mnogo bolje napravio brejk i došao do izjednačenja u setovima.

Naš igrač je odlično krenuo u odlučujućem setu, napravio brz brejk koji je uspeo da zadrži do kraja i na kraju zasluženo stigao do polufinala turnira u Sofiji gde će do sada imati najtežeg protivnika.

Drugi polufinalni par čine Markos Giron i Gael Monfis.