0

Autor: M. R.

Laslo Đere eliminisan u Buenos Ajresu - 2:0

Copyright Tanjug/AP/Photo/Thibault Camus/

Srpski derbi u Buenos Ajresu priprao je Miomiru Kecmanoviću. Mladi teniser se plasirao u polufinale posle pobede protiv sunarodnika Lasla Đerea – 2:0 (6:4, 7:6).

Veoma neizvestan i dramatičan meč odigrali su srpski igrači. U prvom setu je prvi do brejka stigao Kecmanović u sedmom gemu. Međutim, već u narednom je usledio ri-brejk za 4:4. Presudno oduzimanje servisa desilo se u devetom gemu, posle kog je Miomir poveo 5:4. Imao je Laslo prilike da još jednom odgovori na isti način, ali ih nije iskoristio. Kecmanović je treću set loptu pretvorio u poen i poveo sa 1:0.

Već na startu drugog seta ponovo su se desila dva brejka za redom. Ali od tog trenutka teniseri su čuvali servis sve do rezultata 6:6. Pitanje pobednika moralo je da bude rešeno u taj-brejku. Miomir je opravdao bolju poziciju na ATP listi, iskoristio je treću meč loptu i plasirao se u polufinale.

Naredni protivnik mladog srpskog tenisera biće bolji iz duela Švarcman – Munar.