Ne prija mu šljaka: Karacev bolji od Kecmanovića u Rimu

12:27 >> 12:29

0

Autor: Milan Nastić

Treći poraz Srbina na ovoj podlozi u prvom kolu

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je učešće na mastersu u Rimu u prvom kolu porazom od Rusa Aslana Karaceva sa 2:0 (7:6, 6:4) za sat i 45 minuta.

Nikako da proradi naš igrač na šljaci, i na trećem mastersu na ovoj podlozi ove sezone završio je učešće u prvom kolu. Pre toga ispao je u Monte Karlu, Madridu i sada Rimu.

Poznato je da Kecamnović nije ljubitelj šljake, ali od 47. igrača sveta se očekivalo da bude uspešniji na turnirima pre Rolan Garosa.

Što se tiče samog meča, krenuo je sa brejkovima na obe strane. Obojica su posle toga imali prilike da oduzmu protivniku servis, ali to se nije dogodilo, pa se došlo do tajbrejka, u kojem je Karacev bio uspešniji i poveo 1:0 u setovima.

Na tim krilima, Rus je već na početku drugog seta oduzeo gem na servis Kecemanovića i tu prednost zadržao do kraja duela.

Naredni rival 27. teniseru sveta biće sunarodnik Danil Medvedev, koji je kao nosilac bio slobodan u prvoj rundi.