Pokvario prosek naših tenisera: Krajinović izgubio od mnogo, mnogo lošije plasiranog protivnika

29.06.2021

20:01

0

Filip Krajinović je eliminisan u prvom kolu ovogodišnjeg Vimbldona.

Srpski teniser je izgubio od protivnika koji je znatno lošije plasiran na ATP listi. Naš igrač je na 44. poziciji, a Australijanac Aleks Bolt na 149. Ipak, to mu nije smetalo da slavi bez izgubljenog seta. Rezultat je bio 3:0 (7:6, 6:4, 6:4) posle dva sata igre.

U prvom setu nije bilo brejkova, pa je sve rešeno u taj-brejku. Vođstvo od 4:1 je ipak uspeo da sačuva, do 7:5. U drugom, Bolt je napravop brejk za 4:3, ali je Krajinović odmah uzvratio. Usledio je novi brejk za Australijanca, a zatim i potvrda, za 6:4.

U odlučujućem setu, Krajinović je poveo sa 2:0, ali onda dozvolio preokret, na 4:2 u korist rivala. U desetom gemu, Bolt je imao i brejk i meč loptu, ali se Krajinović ipak spasio. Napravio je zatim i brejk za 5:5, ali su naredni gemovi pripali Boltu. U 12. gemu je iskoristio meč loptu.

Za plasman u treće kolo, Australijanac će igrati sa boljim iz okršaja Francuza Lukasa Puja i Britanca Kamerona Norija.

Ovim porazom, Krajinović je “pokvario prosek” srpskim teniserima na Vimbldonu. Nešto ranije, tokom dana slavili su Laslo Đere i Dušan Lajović.

Kada je reč o teniserkama, Nina Stojanović je izgubila od Anđelike Kerber.