Rolan Garos ima novog kralja! Mali Rafa podigao Kup musketara!

19:32

0

Karlos Alkaraz posle preokreta savladao Aleksandra Zvereva za prvi trofej na pariškoj šljaci

Karlos Alkaraz - Copyright Profimedia

Španski teniser Karlos Alkaraz osvojio je Rolan Garos, pošto je u finalu pobedio Aleksandra Zvereva iz Nemačke 6:3, 2:6, 5:7, 6:1, 6:2. Meč je trajao četiri sata i 20 minuta.

Alkaraz će od sutra biti drugi teniser sveta, dok će Zverev ostati četvrti igrač na ATP listi.

Španski teniser je uspeo da dođe do svog prvog Rolan Garosa, trećeg grend slema ukupno i tako postane najmlađi teniser koji je trijumfovao na sve tri podloge. Zverev je izgubio svoje drugo grend slem finale.

Alkaraz je bolje počeo meč, prvi set je osvojio tako što je protivniku tri puta oduzeo servis. Zverev je uspeo da odgovori boljom igrom i poravna rezultat u setovima. U trećem setu mladi Španac je vodio 5:2, ali je nemački teniser napravio preokret i uspeo da dobije set rezultatom 7:5.

Karlitos je ubedljivo dobio četvrti i peti set, pošto je Zverevu prepustio ukupno tri gema u tom periodu.