16:38

0

Od Kineza mnogo bolji, a to se posebno videlo u drugom setu

Miomir Kecmanović - Copyright Tanjug/AP Photo/Andy Wong

Posle loše vesti o eliminaciji Dušana Lajovića, sa Mastersa u Madridu stiže i jedna dobra. Miomir Kecmanović je obezbedio plasman u drugo kolo pošto je u prvoj rundi pobedio Kineza Žižena Žanga.

U duelu koji je trajao 70 minuta, 66. na ATP listi je protiv 49. igrača sveta slavio sa 2:0 (6:3, 6:2). Za plasman u treće kolo, Kecmanović će imati znatno teži zadatak. Protivnik će mu biti Kasper Rud, peti nosilac i šesti na ATP listi. Norvežanin je bio slobodan u prvom kolu.

U prvom setu, do šestog gema nije bilo brejk prilika, ali je prvu iskoristio naš teniser. Zatim je potvrdio brejk, za 5:2, mada je Kinez imao šansu da uzvrati istom merom. Bez novih brejkova, završena je ova deonica meča.

Kecmanović je u drugom setu odlično počeo, pošto je napravio brejkove, za 1:0 i 3:0. Tako da je u nastavku meča samo održavao prednost.

Srbiju u Madridu predstavlja i Hamad Međedović.