Srbi polovično uspešni na startu Indijan Velsa! Lajović ide na Tijafoa, a Kecmanović kući!

08.03.2024

00:44

0

Duci je na Mastersu u kalifornijskoj pustinji startovao bez izgubljenog seta, Sonego izbacio Mišu

Dušan Lajović - Copyright Profimedia

Srpski teniseri imali su polovično uspešan start na Mastersu u Indijan Velsu, s obzirom da se Dušan Lajović izborio za nastavak takmičenja, dok Miomir Kecmanović pakuje kofere za odlazak iz kalifornijske pustinje.

Duci se u drugo kolo plasirao pobedom protiv Finca Emila Rusuvuorija 2:0 (7:5, 6.2). Meč je trajao 97 minuta.

Posle prvog seta meč je jutros prekinut zbog kiše i nastavljen je u večernjim časovima. U prvom setu Lajović je došao do ranog brejka i tako uspeo da nametne svoj ritam. Finac se nije predavao, pa je vratio brejk u šestom gemu, nakon čega je usledio period izjednačene igre. Tek u 11. gemu srpski teniser ponovo oduzima servis protivniku i tako trasira sebi put do osvajanja prvog seta.

Posle velike pauze meč je nastavljen i u drugom setu se bolje snašao Lajović. Odmah na početku je oduzeo servis rivalu i nakon toga sigurno servirao do sedmog gema u kom je ponovo došao do brejka.

U drugom kolu protivnik Lajoviću sutra od 19 časova biće Francuz Franses Tijafo.

Kecmanović je takmičenje završio porazom od Italijana Lorenca Sonega 2:0 (7:6, 6:4). Meč je trajao 92 minuta.

Tokom prvog seta viđena je ravnopravna borba do 11. gema kada je Sonego loše servirao, što je srpski teniser iskoristio i došao do brejka. Odmah je istom merom uzvratio Sonego i tako set odveo u tajbrejk u kojem je Kecamanovića izdao servis, zbog čega je osvojio samo jedan poen.

U nastavku meča Sonegu je bilo dovoljno da dođe do brejka u petom gemu i posle toga uz stabilan servis trasira sebi put do pobede.