Prekinuo crnu seriju: Kecmanović napokon pobedio!

12:50

0

Srpski teniser slavio protiv Dijega Švarcmana u Akapulku

Kecmanović slavi pobedu - Copyright TANJUG/TSS/STARSPORT/SRĐAN STEVANOVIĆ/bs

Miomir Kecmanović napokon je ostvario pobedu posle serije loših rezultata (četiri poraza zaredom) na raznim turnirima.

Srpski teniser je slavio protiv 117. igrača sveta Dijega Švarcmana sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:1).

Argentinac je bolje ušao u meč, prava rovovska bitka je vođena, poveo je 3:1 i 4:2, a Kecmanović je uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4.

Švarcman  je zatim osvojio dva uzastopna gema i poveo u meču.

Za srpskog tenisera nije dobro krenuo ni drugi set, ponovo je Švarcman napravio brejk, ali od tog trenutka, mnogo bolje je zaigrao Kecmanović, osvojio je četiri gema zaredom i stigao do izjednačenja.

Miša je bio siguran u trećem setu, u kome je protivniku prepustio jedan gem i posle pete meč lopte se plasirao u osminu finala.

Njegov naredni protivnik biće pobednik duela nemačkih tenisera Aleksandra Zvereva i Danijela Altmajera.

Izvor: M. N.